Jesteś tutaj: Home

Sejm ułatwił dostęp do 50 zawodów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 21 kwiecień 2013 13:32

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął I transzę deregulacji zaproponowaną przez Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina. Ministerstwo pracuje już nad kolejnymi transzami.

Wedle nowych przepisów, aby zostać między innymi zarządcą i pośrednikiem nieruchomości nie będzie wymagane zdanie specjalnego egzaminu. Dużo łatwiej będzie zostać także notariuszem, a czas aplikacji radcowskiej i adwokackiej ulegnie skróceniu.

 

Żeby zostać instruktorem nauki jazdy wystarczy tylko zdać egzamin organizowany przez wojewodę, nie będzie już konieczneposiadanie wykształcenia średniego.

 

Egzaminów ze znajomości topografii miasta nie będą musieli zdawać już także taksówkarze. Nie będzie trzeba kończyć także specjalnych szkoleń.

 

Łącznie deregulacji uległo już 50 zawodów. W opinii ministra Gowina zwiększy to konkurencyjność, obniży ceny usług, a co najważniejsze ułatwi dostęp do zawodów młodym ludziom. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy