Jesteś tutaj: HomeRegionSpada poziom rzek

Spada poziom rzek

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 20 kwiecień 2013 18:31

Podwyższone stany rzeki nie stanowiły większego zagrożenia dla bydgoskiego Fordonu i Torunia. W całej Polsce notuje się spadek poziomu wód.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji informuje, że w całej Polsce stabilizuje się poziom rzek, po wiosennych roztopach. Lokalnie mogą wystąpić zalania, te jednak nie zagrażają naszemu regionowi.

 

W Bydgoszczy najwyższy poziom Wisły zanotowano wczoraj (piątek) około godziny 18 – 616 centymetrów. Nie zbliżono się nawet do stanu alarmowego który wynosi 650 centymetrów. Dzisiaj po godzinie 9 poziom tej rzeki zaczął opadać i Fordonie wynosił o godzinie 16 już 602 centymetry. Spada także wysokość rzeki w miastach położonych wyżej czyli Toruniu, Włocławku i Kępie Polskiej.

 

Jedyne utrudnienia jakie powstały z powodu roztopów, to wylanie w okolicach Strzelec Dolnych, co spowodowało wyłączenie z ruchu drogi wojewódzkiej nr 244. Na dniach Zarząd Dróg Wojewódzkich powinien przywrócić ją do stanu używalności.

 

Zagrożenie nie wystąpiło także na Noteci w Nakle.

Warte obejrzenia

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021