Jesteś tutaj: Home

W środę egzaminy. Premier proponuje okrągły stół

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 09 kwiecień 2019 22:36

W środę 10 kwietnia rozpoczną się egzaminy gimnazjalne, ale jak wiemy od poniedziałku trwa strajk pracowników oświaty, przez co gimnazjaliści i ich rodzice siedzą trochę jak na minie, bowiem nawet jeszcze w tej chwili są miejsca w regionie, gdzie nie ma pewności czy jutro egzamin się odbędzie.

Urząd Miasta Bydgoszczy poinformował, że na terenie Bydgoszczy, w szkołach prowadzonych przez miasto egzamin się w środę odbędzie. Wcześniej informowaliśmy o sytuacji w Białych Błotach. Jak będzie w innych miejscach regionu? Dużo dowiemy się jutro.

 

Dzisiaj o zawieszenie protestu na czas egzaminów gimnazjalnych zaapelował premier Mateusz Morawiecki – Problemy w oświacie wymagają podejścia systemowego, chciałem zaproponować środowiskom oświatowym – związkowcom i nauczycielom – okrągły stół – zaapelował premier.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów