Jesteś tutaj: Home

Bydgoszcz dołożyła się do promocji filmu ,,Kler”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 wrzesień 2019 00:14
Bydgoszcz dołożyła się do promocji filmu ,,Kler” Material promujący film

Dzieło filmowe ,,Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego jesienią ubiegłego roku wywołało spore kontrowersje w Polsce. Okazuje się, że do jego premiery, a właściwie pokazu przedpremierowego, dołożyliśmy z budżetu Miasta Bydgoszczy.

O tym fakcie poinformował w trakcie wczorajszej debaty poświęconej sprawom budżetu miasta na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, radny Jarosław Wenderlich. Radny wyraził wątpliwość co do zasadności tego wydatku, nie widząc w tym korzyści promocyjnych dla Miasta Bydgoszczy. Z racji, iż radny pytał o szereg rzeczy, akurat do tej kwestii nie odniósł się skarbnik miasta.

 

W rejestrze umów Wydziału Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą znajduje się informacja zawarciu umowy z firmą Markomedia Marcina Kowalskiego, na zorganizowanie premiery w kinie Helios na kwotę 5 tys. zł.

 

Temat jest kontrowersyjny głównie z kontrowersji jakie wywołał film. Jak zauważyła w maju 2014 roku Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu - Wspólnota samorządowa z natury swej jest różnorodna. Mieszkańcy różnią się między sobą poglądami.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj