Jesteś tutaj: Home

O Uniwersytecie Medycznym dopiero za tydzień

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 grudzień 2019 22:41

W czwartek 12 grudnia rozpocznie się 2 posiedzenie Sejmu IX kadencji. Będzie ono dość nietypowe, bowiem po czwartkowych obradach plenarnych, rozpocznie się przerwa, która potrwa do czwartku 19 grudnia. Sejm pracuje jednak nie tylko na posiedzeniach plenarnych, ale też w komisjach.

 

I czytanie projektu obywatelskiego ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy planowane jest na czwartek 19 grudnia. Jeżeli harmonogram będzie zachowany, to rozpocznie się ono o godzinie 13:30.

 

Harmonogram obrad został ustalony dopiero w środę wieczorem o godzinie 19:00. Głosowania nad ewentualnymi wnioskami wobec tego projektu, odbyłyby się w piątek 20 grudnia. Takowe mogą się pojawić, nie można wykluczyć, że któryś z posłów partii Jarosława Gowina Porozumienie, zgłosi wniosek odrzucenie tego projektu już po pierwszym czytaniu.

 

Jeżeli parlament zdecyduje się dalej procedować projekt, to trafi on do komisji sejmowych. Projekt poparty przez ponad 160 tys. obywateli został wniesiony w 2016 roku, w poprzedniej kadencji nie został jednak uchwalony, zatrzymał się w pracach komisyjnych po I czytaniu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy