Jesteś tutaj: Home

Ksiądz Roman Kneblewski nie będzie przywrócony na proboszcza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 marzec 2020 21:39

Dzisiaj ks. Roman Kneblewski poinformował, że jego rekurs, o cofnięcie decyzji biskupa Jana Tyrawy, o usunięciu go z funkcji proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie został uwzględniony. Od decyzji raczej nie będzie się odwoływał do Sygnatury Apostolskiej, choć ma taką możliwość.

 

- Pan Bóg wysłuchuje modlitw, tylko inaczej prowadzi niż byśmy tego chcieli i to widzieli. Wierzę, że Pan Bóg dopuszczając taką sytuację w moim życiu, ma wobec mnie jeszcze jakieś plany, może mnie jakieś odpowiedzialne działania w życiu jeszcze czekają – wyjaśnia w nagraniu w serwisie YouTube, ks. Roman Kneblewski – Trzeba zaufać Panu i iść naprzód.


Jak udało nam się ustalić, Stolica Apostolska dość szeroko odniosła się do sytuacji w Bydgoszczy, nie znamy jednak szczegółów w tym momencie. Wątpliwości co do prawa kanonicznego mogło budzić powołanie nowego proboszcz, zanim został rozpatrzony rekurs ks. Kneblewskiego. Do Watykanu docierały też sygnały o kontrowersyjnych działaniach wobec Wiatraka.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021