Jesteś tutaj: Home

W bydgoskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych również zostaną odwołane zajęcia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 marzec 2020 07:45

W środę premier podjął decyzję o zawieszeniu lekcji w szkołach do 25 marca, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej nie objęło jednak placówek opiekuńczo-wychowawczych, gdzie uczy się młodzież z niepełnosprawnościami.

Interwencje w tej sprawie, w formie interpelacji poselskiej, podjął poseł Jan Szopiński:

Zarówno uczniowie, jak też nauczyciele oraz pracownicy administracyjni ośrodków są w co najmniej takim samym stopniu narażeni na zarażenie koronawirusem, jak wszyscy inni uczniowie, nauczyciele i pracownicy innych szkół w Bydgoszczy i na terenie całego kraju – napisał w interpelacji poseł Jan Szopiński.

 

Zważywszy na to, że realny czas udzielania odpowiedzi na interpelacje może być dłuższy niż do dnia 25 marca, zwróciliśmy się zapytaniami do Prezydenta Bydgoszczy i Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które tego typu ośrodki prowadzą w Bydgoszczy. Urząd Miasta Bydgoszczy poinformował nas, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy ulicy Granicznej w Bydgoszczy zawiesza swoje zajęcia od poniedziałku do 25 marca. Również przestaną funkcjonować tego typu ośrodki podlegające marszałkowi województwa.

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021