Jesteś tutaj: Home

Policja: Będziemy zwracać uwagę na grupy osób

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 25 marzec 2020 15:49

Wprowadzone wczoraj ograniczenia w przemieszczaniu się są bezprecedensowe, szczególnie dla osób nie pamiętających okresu stanu wojennego. Pojawia się wiele wątpliwości o to co jest dozwolone, a jakie zachowania mogą wiązać się dla nas z konsekwencjami. Praktyczne informacje w rozmowie z Polską Agencją Prasową przedstawia rzecznik Komendy Głównej Policji.

 

Policja jest tą formacją, na której spoczywa egzekwowanie, czy rozporządzenia przeciwepidemicznego przestrzegamy - Wprowadzone przepisy są dla ludzi, a nie przeciwko nim, chodzi przecież o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. To jest najważniejsze – wyjaśnia w rozmowie z PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka - Cały czas działa kolej, komunikacja zbiorowa, nikt nie zamyka dróg, mamy prawo przemieszczać się do zakładu pracy, do apteki, sklepu czy odwiedzić rodzinę. Nikt nie będzie za to karał. Uwagę policjantów będą zwracały grupy osób i tutaj będziemy natychmiast reagować – dodaje.

 

Jeżeli zatem spacerujemy jednoosobowo lub uprawiamy jakąś aktywność sportową np. bieganie lub jazda na rowerze, zapewne nie znajdziemy się nawet w zainteresowaniu funkcjonariuszy policji. Dopiero gromadzenie się w skupiskach będzie wywoływać reakcję. Duchem wprowadzonych obostrzeń jest unikanie skupisk, które w naturalny sposób pozwalają na transmitowanie się koronawirusa z jednej osoby na drugą.

 

Więcej o tym co nam wolno, a czego nie pisaliśmy wczoraj - Minister zdrowia: Możemy wyprowadzić psa czy pójśc na spacer

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy