Jesteś tutaj: Home

Nowa Astoria już na wykończeniu. W tym roku basen będzie otwarty dla mieszkańców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 czerwiec 2020 14:05

Jeżeli jesienią nie pojawi się nowa fala epidemii COVID-19 to jeszcze w tym roku będziemy mogli wykąpać się w nowym basenie Astrori. Przedstawiciele firmy Alstal poinformowali, że obecnie trwają prace wykończeniowe. Dzisiaj tej inwestycji przyglądała się medalistka Igrzysk Olimpijskich Otylia Jędrzejczak.

Basen liczy długość 50 metrów, z możliwością podzielenia go na dwa mniejsze po 25 metrów na potrzeby szkoleniowe. Regulować można również na potrzeby użytkownika dno. Dzisiaj podczas wizytacji basenu przez mistrzynie olimpijską Otylię Jędrzejczak i prezydenta Rafała Bruskiego w niecce znajdowała się woda, pracuje również cała infrastruktura związana z filtrowaniem wody. Koszt inwestycji to około 100 mln zł.

 

- Liczę, że ten obiekt - prócz tego, że będzie wielką atrakcją dla mieszkańców, przyciągnie sportowców czy to na obozy sportowe czy na zawody, bo jest to obiekt wyjątkowy – powiedział prezydent Rafał Bruski - Tęsknota w Bydgoszczy za pływaniem na wysokim poziomie jest.


W obiekcie zainstalowano infrastrukturę wymaganą dla przeprowadzania zawodów o randze międzynarodowej, chociażby system kamer.

 

- Ten obiekt w województwie kujawsko-pomorskim jest bardzo potrzebny, ponieważ to było jedno z nielicznych województw, w którym nie było basenu 50-metrowego. Ten obiekt był potrzebny dla kreowania młodych talentów. Z moją fundacją jeżdżę po całym kraju i właśnie te talenty wyszukujemy. Wiem, że takie talenty są w tym województwie – powiedziała Otylia Jędrzejczak, która na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku zdobyła złoty medal i dwa srebrne.

 

Od strony Brdy w obiekcie zainstalowano także hangary na kajaki, z których korzystać będą sportowcy trenujący w klubie Astori.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021