Jesteś tutaj: Home

PiS chce powołać quasi komisję śledczą ds. Komunalnika

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 lipiec 2020 12:48

Na wtorek 21 zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, której głównym punktem będzie powołanie uchwał w sprawie powołania trzech komisji doraźnych. O sesję oraz o powołanie komisji wnioskuje Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Pierwsza komisja miałaby przyjrzeć się problemom miasta w zakresie gospodarki komunalnej, miała by w swoim zakresie zbadać też przetarg w którego finale obsługę trzech sektorów Bydgoszczy przejęła od Remondisu firma Komunalnik. Komisja miałaby też wyjaśnić jak Komunalnik reaguje na problemy zgłaszane przez bydgoszczan. Można się dopatrzyć tutaj intencji, aby była to quasi śledcza komisja, bowiem będzie badana prawidłowość postępowania przetargowego.

 

Dwie pozostałe komisje mają się zająć problemem występujących po intensywnych opadach deszczu podtopień oraz problemami z nieświecącymi latarniami, co jest plagą w Bydgoszczy.

 

Zgłoszony przez PiS projekt zakłada,że komisje musiałyby do 30 września przyjąć sprawozdania, a dla zmieszczenia się w tym terminie, musiałyby podjąć pracę w okresie wakacyjnym.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021