Jesteś tutaj: Home

Ostateczna wizualizacja parkingu przy Grudziądzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 sierpień 2020 12:27

Wkrótce ruszą już fizyczne prace związane z budową 6 kontygnacyjnego parkingu przy budynkach Urzędu Miasta, przy ulicy Grudziądzkiej. Jest to obecnie jedyny bezpłatny parking w centrum Bydgoszczy, który sprawia wrażenie za dnia przeładowanego samochodami. Wykonawca opracował ostateczny projekt, przez co znana jest wizualizacja obiektu.

Parking powstaje w trybie ,,zaprojektuj i buduj”, czyli wykonawca który zaprojektował obiekt, wkrótce przystąpi do jego budowy – dokładnie po wydaniu przez wojewodę decyzji ZRID. Inwestycja kosztować będzie blisko 35 mln zł, z czego 11,2 mln zł pokryje Unia Europejska w ramach ZIT. Na parkingu powstaną również dwa stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Łączna pojemność zaprojektowanego parkingu to 570 pojazdów.

 

- Gotowy projekt to efekt współpracy z Radą ds. Estetyki Miasta, która zadbała by ten funkcjonalny budynek pozytywnie wpłynął na estetykę tej części Śródmieścia. Dzięki budowie wielopoziomowego parkingu w ścisłym centrum będziemy mogli ograniczyć ruch kołowy w sercu miasta. Dotychczasowy parking przy Młynach Rothera zamieni się w przyjazną przestrzeń dla pieszych. Nowy parking pozwoli także na wygodne przesiadki i kontynuowanie podróży komunikacją publiczną – mówi prezydent Rafał Bruski.

 

 

Część parkingu będzie funkcjonować w ramach Park&Ride, zgodnie z uchwalonym przez Radę Miasta regulaminem, bilet parkingowy będzie upoważniał nas do korzystania z komunikacji miejskiej na czas parkowania. Druga część będzie objęta nową podstrefą płatnego parkowania, w ramach której przez pierwsze 30 minut będziemy mogli parkować bezpłatnie.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021