Jesteś tutaj: Home

Sprzątanie wspólnej przestrzeni uczy dbania o nią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 18 wrzesień 2020 16:02

Od wielu lat w 3 weekend września na całej planecie odbywają się akcje związane ze sprzątaniem świata. W Bydgoszczy społecznicy z ,,Czystej Puszczy Bydgoskiej” działają już 8 lat, tegoroczna akcja przy wsparciu władz miasta zanosi się na rekordową.

Właściwie sprzątanie świata 2020 w Bydgoszczy już się rozpoczęło i potrwa do niedzieli. Wiosną (w Bydgoszczy akcje odbywają się dwa razy) pierwszy raz oprócz sprzątania Puszczy Bydgoskiej, sprzątano również okolice Myśłęcinka, w ten weekend dodatkowo odbywa się akcja sprzątania obszaru nad Kanałem Bydgoskim (wcześniej podobne akcje organizowali społecznicy osiedlowi, w ten weekend jednak wszyscy łączą siły).

 

Nad Kanałem Bydgoskim odbył się również w piątek briefing inaugurujący akcję - Sprzątamy też z wody i to nie jest żadna metafora – będziemy z poziomu kajaka sprzątać wodę. Jest tam trochę śmieci, ale też nie tak bardzo dużo, bo od dłuższego czasu staramy się jako mieszkańcy Okola dbać – mówił Tomasz Izajasz, który jako nauczyciel w III Liceum Ogólnokształcącym przyprowadził w piątek grupę młodzieży, która zaraz po briefingu wzięła rękawiczki i worki, ruszając porządkować przestrzeń. Porządkowali dzisiaj też obszar nad kanałem strażnicy miejscy.

 

Izajasz podkreślił, że śmieci w wodzie jest coraz mniej, bowiem wzrasta nasza świadomość obywatelska, że odpadów do kanału po prostu nie powinno się wrzucać.

 

Udział w akcji jest wyjątkowo prosty – wystarczy przyjść w godzinach 9:00 – 18:00, chociażby w ramach spaceru, pobrać worek sprzed kontenera, a na zakończenie wrzucić do kontenera worek z odpadami. Jak już wspomniano – takie kontenery staną przy Puszczy Bydgoskiej, w Myślęcinku i przy śluzie nieopodal ulicy Wrocławskiej.

 

Więcej o akcji na oficjalnym fan page ,,Czystej Puszczy Bydgoskiej” - https://www.facebook.com/czystapuszczabydgoska

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021