Jesteś tutaj: Home

Demonstrujący do policjanta informującego o epidemii: ,,Nie strasz, bo się zesrasz”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 listopad 2020 19:00

W poniedziałek 16 listopada odbył się kolejny protest przeciwko orzeczeniu Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, pod bydgoskim biurem PiS zebrało się kilkadziesiąt osób, co było najmniejszą do tej pory manifestacją w Bydgoszczy. Policja w trakcie przebiegu protestu puszczała komunikat, w ktorym apelowano o rozejście się z powodu pandemii COVID-19 oraz informowano o potencjalnych konsekwencjach prawnych.


Mamy stan epidemii! Pozostając w tym miejscu narażasz na niebezpieczeństwo zakażenia siebie i innych – komunikowała policja. W kierunku policjanta z głośnikiem podszedł lider bydgoskiego KOD Karol Słowiński, który konfrontował przekaz – Nie strasz bo się zesrasz. Po chwili ten okrzyk skandowali także inni uczestnicy.

 

W rezultacie na placu przy ulicy Gdańskiej Słowiński został wylegitymowany przez policjantów. Następnie uczestnicy chodnikiem, czyli bez blokowania jezdni – przed tygodniem policja zapowiedziała wnioski o ukaranie za blokowanie ruchu – udali na Stary Rynek.

 

Najprawdopdoobniej zaangażowane w zabezpiecznie porządku w mieście siły policyjne były znacznie większe niż liczba uczestników.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021