Jesteś tutaj: Home

Na Focha rozpoczyna się rozbiórka chodników – liczmy się z utrudnieniami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 listopad 2020 11:21
Na Focha rozpoczyna się rozbiórka chodników – liczmy się z utrudnieniami Fot: ZDMiKP

Od sierpnia trwają prace związane z budową infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Focha począwszy od Ronda Grunwaldzkiego. Dzisiaj prace wchodzą w decydujący moment – rozpoczyna się rozbiórka chodników i jezdni po stronie południowej, stąd też na Focha spodziewajmy się zwężeń ruchu i dodatkowych ograniczeń prędkości.

Drogowcy zapewniają, że przy dobrej pogodzie, pod koniec listopada powinno nastąpić układanie nowej nawierzchni i chodników. Prace planuje się zakończyć na początku grudnia. Wartość inwestycji to 2,7 mln zł.

 

Infografika informująca o utrudnieniach

 

Jest to jednak dopiero pierwszy etap planowanych działań – dalej rozważa się bowiem budowę skarpy umożliwiającej zjazd rowerem na bulwary przy Operze Nova oraz budowa infrastruktury rowerowej umożliwiającej przejazd w poprzek Mostów Solidarności. Na razie jednak trudno planować kiedy to nastąpi – najpierw będzie trzeba bowiem na to zadanie rozpisać przetarg, a później go rozstrzygnąć, a jak pokazuje dotychczasowa praktyka, znalezienie wykonawcy w optymalnym budżecie wcale nie jest takie łatwe.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021