Jesteś tutaj: Home

Rada Miasta zajmie stanowisko w sprawie S10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 21 styczeń 2015 09:25

W czasie dzisiejszych obrad Rady Miasta Bydgoszczy poseł Piotr Król zawnioskował, aby samorząd bydgoski zabrał stanowisko w sprawie programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023, w którym nie planuje się rozpoczęcia realizacji budowy S10 do 2023 roku.

- Uprzejmie bym prosił, aby Rada Miasta Bydgoszczy zajęła w ramach konsultacji stanowisko w tej sprawie – apelował poseł Piotr Król - Ważne jest, aby zaczęto realizować chociażby jeden odcinek. Dla Bydgoszczy jest ważny ten w kierunku Torunia, choć w mojej opinii tak naprawdę cała ta droga jest ważna.

 

Swoje zaniepokojenie sytuacją wyraził także obecny na obradach radny województwa Roman Jasiakiewicz - Byłoby bardzo ważne, aby S10 od Piły w kierunku naszego województwa włączyć w duży program.

 

- Roboty od Poznania w kierunku S11 w kierunku Piły już dawno trwają – zaznaczał Jasiakiewicz.

 

-Może warto wypracować wspólne stanowisko samorządu województwa, miasta Bydgoszczy i Torunia. Myślę, że będzie to lepsze i skuteczniejsze działanie – zaproponował prezydent Rafał Bruski, mając na uwadze fakt, że w poniedziałek obradować będzie Sejmik.

 

Zdaniem radnego Marka Gralika ważny jest w tym momencie jednak czas. Konsultacje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju prowadzi do końca stycznia, zaś kolejna sesja Rady Miasta planowana jest na dzień 28 stycznia.

 

Większość radnych zgodziła się z wnioskiem radnego Gralika i w czasie dzisiejszych obrad ma zostać przygotowana treść stosowanego stanowiska.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów