Jesteś tutaj: Home

Wieści z frontu walki o prezydenturę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 14 marzec 2015 19:06

Kampania prezydencka coraz bardziej się rozpędza, co widać było także w naszym regionie. Kujawy odwiedził prezydent Bronisław Komorowski – owoce jego wizyty zaś stały się jednym z głównych tematów ogólnopolskich. Przed nami natomiast kolejny ciekawy tydzień, bo we wtorek w Bydgoszczy wylądować ma ,,Air Korwin One”.

We wtorek 10 marca ,,Bronkobus” z prezydentem Bronisławem Komorowskim na pokładzie odbył podróż przed Kujawy. Spotkania z głową państwa odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, Pakości i Mogilnie. To pierwsze miasto w mediach stało się jednak najsłynniejsze, gdyż kontrowersje budzi ściągnięcie dla wyższej frekwencji przedszkolaków. Swoje pięć minut w przestrzeni publicznej uzyskała dzięki temu była kurator oświaty w powiecie włocławskim, obecnie posłanka i liderka włocławskich struktur PO Domicela Kopaczeska, wobec której kierowane są zarzuty za ten incydent.

 

W Pakości przedszkolaków już nie zorganizowano, a prezydent przyjęty został dość ciepło.

 

-Tu z tego pogranicza Wielkopolski i Kujaw, z terenów Pałuk, są szczególnie ważne i dobre wzorce gospodarności, pozytywnego stosunku dla państwa, umiejętności i kultury pracy, kultury rolnej także. Zawsze myślałem o tym, że warto pokazywać całej Polsce takie regiony i takie miejscowości, które chciałoby się, aby pewne wzorce obywatelskości i pracowitości rozpowszechniły się na cały kraj – mówił na pakoskim rynku Komorowski.

 

W tym tygodniu kujawsko-pomorskie odwiedził także kandydat na prezydenta Grzegorz Braun, który wieszczy upadek demokracji i powrót monarchii. PiS natomiast w sobotę zawiązał Bydgoski Komitet Poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy. Jak pamiętamy kandydat Prawa i Sprawiedliwości nasz region już odwiedził.

 

We wtorek do Bydgoszczy przylecieć ma samolot ,,Air Korwin One”, tak przynajmniej został okrzyknięty przez fanów Janusza Korwin-Mikke. Polityk przez najbliższe dwa tygodnie będzie podróżował po Polsce samolotem, który jak wyjaśnia jest szybszy od autokaru i według jego rachunków tańszy w eksploatacji. I pomyśleć, że sztab Bronisława Komorowskiego wypuścił w Polskę aż 16 ,,Bronkobusów”.

 

Spotkanie z Januszem Korwin-Mikke w Bydgoszczy odbędzie się o godzinie 18:15 w Kinoteatrze Adria przy ulicy Toruńskiej 30. Następnie lider partii KORWiN o godzinie 20:15 będzie gościł w Cechu Rzemiosł Różnych przy ulicy Poznańskiej 36 w Inowrocławiu.

 

Na zakończenie należy przypomnieć, że prezydent Ryszard Brejza do dzisiaj nie poinformował – ile kosztowała inowrocławian jego wizyta w Katowicach w dniu 14 lutego.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.