Jesteś tutaj: Home

Parlamentarzyści na plus i na minus

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 05 grudzień 2012 15:30

Za nami pierwszy rok siódmej kadencji sejmu. Z tej okazji przygotowaliśmy subiektywną ocenę parlamentarzystów z naszego okręgu. Postanowiliśmy przyznać trzy plusy i trzy minusy. Zapraszamy do lektury i ewentualnej polemiki.

 

 

Plus: Anna Bańkowska (SLD) –Zdaniem tygodnika ,,Polityka” znajduje się ona w dziesiątce najlepszych posłów. Cechuje ją bardzo dobre merytoryczne przygotowanie w sprawach ubezpieczeń społecznych.  Z całej sejmowej dyskusji o wieku emerytalnym tylko jej wystąpienia warto zapamiętać – czytamy w jednej z ocen posłanki dla ,,Polityki”. Pani poseł wykazuje także duże zaangażowanie problemami naszego regionu.

 

 

Plus: Tomasz Latos (PiS) – Wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Jeden z ekspertów Prawa i Sprawiedliwości w kwestiach polityki zdrowotnej. Parlamentarzysta podejmuje wiele interwencji dotyczących spraw rozwoju regionu.

 

Plus: Krzysztof Brejza (PO) – Poseł z Inowrocławia i głównie z powodu działalności na rzecz swojego powiatu postanowiliśmy go wyróżnić. Nie boi się podejmować działań na rzecz Inowrocławia, za udział w pikiecie mieszkańców Inowrocławia pod Kancelarią Premiera został ukarany gorszym miejscem na liście wyborczej. Poseł Brejza jest plusem który ma powiat inowrocławski, a nie ma np. powiat nakielski czy świecki.

 

 

Minus: Radosław Sikorski (PO) – Nie oceniamy go jako ministra który reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej, lecz jako jedynego ministra z okręgu bydgoskiego. Tutaj robi niewiele, aby zadbać o należną pozycję swojego okręgu w kraju. Jako, że w wyborach uzyskał zdecydowanie największe poparcie ze wszystkich kandydatów, osobę ministra Sikorskiego uważamy za największe rozczarowanie.

 

Minus: Teresa Piotrowska (PO) – Wyrzucenie z biura przeciwników politycznych domagających się wyjaśnień od posłanki to nie jest zachowanie które przystoi posłance. W naszej opinii wyraża małe zainteresowanie sprawami Bydgoszczy i regionu.

 

Minus: Andrzej Kobiak (PO) – Formalnie senator z Bydgoszczy, niestety w praktyce niewiele robi w ważnych dla miasta kwestiach. W kampanii wyborczej na konferencji prasowej mówił, że trzeba będzie wyjaśnić różnicę w opiniach prezydenta Bruskiego i marszałka Całbeckiego co do uczciwości podziału środków unijnych pomiędzy miasta regionu. Póki co tego nie zrobił.

 

Z dużą uwagą przyglądamy się także senatorowi Janowi Rulewskiemu z PO, który coraz częściej pokazuje, że jest politykiem który ma własne zdanie łamiąc dyscyplinę partyjną w głosowaniach. Także podjął dialog z przeciwnikami politycznymi którzy odwiedzili jego biuro, w przeciwieństwie do posłanki Piotrowskiej. Niestety mniej już angażuje się w rolę senatora wybranego przez mieszkańców powiatów: inowrocławskiego i nakielskiego.

merytoryczne przygotowanie w sprawach ubezpieczeń społecznych. Z całej sejmowej dyskusji o wieku emerytalnym tylko jej wystąpienia warto zapamiętać – czytamy w jednej z ocen posłanki dla ,,Polityki”. Pani poseł wykazuje także duże zaangażowanie problemami naszego regionu.

 

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.