Jesteś tutaj: Home

We wrześniu zlikwidowane zostaną pociągi InterRegio

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 02 sierpień 2015 12:16

Przewozy Regionalne, w których przeprowadzany jest obecnie proces restrukturyzacji, zamierzają zrezygnować z pociągów komercyjnych i skupić się tylko na obsłudze połączeń dotowanych. Z dniem 1 września znikną pociągi funkcjonujące w ramach taryfy InterRegio.

Z punktu widzenia pasażera nie wydaje się to zbyt dobra decyzja, gdyż dalekobieżne pociągi InterRegio są tańsze od tych obsługiwanych przez spółkę PKP Intercity na identycznych trasach.

 

Zlikwidowany zostanie zatem codzienny pociąg ,,Mamry” z Olsztyna do Jeleniej Góry, który po drodze łączył Toruń, Inowrocław i Poznań. Nie będzie także weekendowego pociągi ,,Lednica” z Poznania do Bydgoszczy, który po drodze zatrzymał się w Inowrocławiu.

 

Przyczyną rezygnacji z obsługi połączeń komercyjnych przez Przewozy Regionalne ma być ich nieopłacalność ekonomiczna.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy