Jesteś tutaj: Home

Referendum

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 05 wrzesień 2015 20:50

W niedziele 6 września w godzinach 6:00 – 22:00 odbywać się będzie referendum ogólnokrajowej, na którym Polacy będą odpowiadać na trzy pytania. Zasada głosowania wydaje się bardzo prosta, będziemy mieli bowiem przy każdym pytaniu dwie kratki, gdzie naszym zadaniem będzie zaznaczyć odpowiedź ,,TAK” lub ..NIE”.

Obywatele głosować będą w Obwodowych Komisjach Wyborczych, na identycznych zasadach jak w przypadku normalnych wyborów.

 

W referendum pytani jesteśmy o następujące kwestie:

-Czy jesteś za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu?

 

-Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?

 

-Czy jesteś za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Żeby referendum było ważne konieczna będzie frekwencja na poziomie 50%, czyli z uprawnionych do głosowania 30 mln 564 tys. i 605 obywateli, do urn pójść powinno przynajmniej 15 mln 282 tys i 302 osoby. Państwowa Komisja Wyborcza nie planuje informowania o frekwencji. Oficjalne wyniki referendum planuje się ogłosić w poniedziałek po południu.

 

Od soboty trwa cisza referendalna, do czasu zamknięcia lokali wyborczych planowanego w niedzielę na godzinę 22:00, nie wolno agitować w sprawie pytań referendalnych.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy