Jesteś tutaj: Home

Toruń stworzy metropolie z Grudziądzem i Włocławkiem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 30 styczeń 2016 00:12

Na tak absurdalny pomysł wpadł senator Platformy Obywatelskiej Przemysław Termiński, który zaprosił prezydentów tych trzech miast do wsparcia jego inicjatywy. Taki związek miałby mieć ponad 500 tys. mieszkańcy, czyli spełnić wymóg ludnościowy zapisany w ustawie o związkach metropolitarnych.

Gorzej będzie już ze spełnieniem przesłanek zdroworozsądkowych, gdyż oparcia związku metropolitarnego o prawie pół województwa, ciężko liczyć, że ktokolwiek w rządzie uważa za poważny.

 

Senator Termiński twierdzi jednak, że Toruń musi mieć plan ,,b” na wypadek, gdyby nie udało się porozumieć z Bydgoszczą na wspólną metropolię. O to w tym momencie jest trudno, gdyż bydgoscy samorządowcy mając doświadczenia ze współpracy z Toruniem w związku ZIT, chcą tworzyć samodzielną Metropolię Bydgoską. Bydgoszcz ze swoim obszarem funkcjonalnym spełnia bez problemu wszelkie przesłanki, aby być metropolią.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy