Jesteś tutaj: Home

Włocławscy samorządowcy planują konkretne kroki aby kujawsko-pomorskie się rozpadło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 15 marzec 2016 01:45

Podczas Sesji Sejmiku we Włocławku mieliśmy okazję porozmawiać z lokalnymi samorządowcami. Jak się dowiedzieliśmy – większość w Radzie Miasta ma popierać działania na rzecz odłączenia się od województwa kujawsko-pomorskiego do łódzkiego. Samorządowcy nie mają jednak skrupułów, gdyż politykę marszałka Piotra Całbeckiego wobec ich miasta oceniają bardzo negatywnie.

 

Przygotowujemy konsultacje społeczne, chcemy rozmawiać z mieszkańcami Włocławka, poznać to co myślą, jak się czują w województwie kujawsko-pomorskim. Czy czują się dobrze, czy niekoniecznie? Czy swoją przyszłość wiążą może z przynależnością Włocławka do województwa łódzkiego, albo do zupełnie nowego tworu. Po tych konsultacjach społecznych podejmiemy dalsze kroki, realizujące to co usłyszymy w konsultacjach – powiedział nam radny Krzysztof Kukucki z SLD.

 

Czyli może być wniosek o zmianę granic województwa?

Zakładamy, że tak to może się skończyć. Natomiast też mamy świadomość, że województwa kujawsko-pomorskiego bez Włocławka nie będzie. Wiemy też, że marszałek Piotr Całbecki mógł o tę część województwa przez 10 lat dbać. Tego nie robił, więc my nie mamy żadnych skrupułów, musimy dbać przede wszystkim o mieszkańców Włocławka i tym interesem będziemy się kierować.

 

Nie boi się pan, że lewica będzie w tych bojach osamotniona?

Nie, ponieważ chociażby w wypowiedziach medialnych, że również Prawo i Sprawiedliwość ma podobne odczucia co do przynależności naszego miasta do województwa kujawsko-pomorskiego, więc osamotniona będzie chyba Platforma Obywatelska.

 

Poparcie takiego wniosku poparł również przewodniczący Rady Miasta Włocławka Jarosław Chmielewski z PiS – Na dzisiejszej sesji nie przedstawiono nam nic nadzwyczajnego. Ja oczekuje konkretnych propozycji na rozwiązanie problemów Włocławka. Myślę, że po tym co dzisiaj widzimy, należy rozpocząć konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmiany podziału administracyjnego kraju – powiedział w rozmowie z mediami.

 

Po cichu działania włocławskiego samorządu ma popierać również posłanka Joanna Borowiak.

 

Chmielewski po około sześciu godzinach mógł zabrać głos na forum Sejmiku, choć już frekwencja była na sali znikoma - Chciałbym z tego miejsca powiedzieć, że wspaniale współpracuje się z Toruniem, ale niestety nie podzielam tego zdania. Tak samo jak i większość w Radzie Miasta, tak samo jak spora część mieszkańców.

 


 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów