Jesteś tutaj: Home

Spór wojewody z władzami Grudziądza narasta

Napisał  Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 13 czerwiec 2016 21:16

Jednym z poważniejszych problemów ostatnich tygodni w naszym województwie, są problemy Miasta Grudziądza z zadłużonym szpitalem. Długi przekraczają 500 mln zł, czyli są wyższe od rocznych dochodów Grudziądza. Pojawiła się nawet groźba utraty władzy przez prezydenta Roberta Malinowskiego i wprowadzenia w Grudziądzu powołanego przez premier komisarza, w celu wyprowadzenia finansów miasta na prostą.

Dodatkowego smaku sprawie dodaje fakt, że do marca szpitalem zarządzał Marek Nowak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa, który dał się nam poznać z dość dużej arogancji podczas posiedzeń samorządu wojewódzkiego. Przed dwoma miesiącami powołano nowego dyrektora, który zarządził audyt. Podmiot przeprowadzający audyt wykrył dość dużą skalę nieprawidłowości i niegospodarności, stąd też złożono przeciwko dyrektorowi Nowakowi zawiadomienie do prokuratury. Sam zainteresowany uważa, że zarzuty wobec niego są polityczne i nieprawdziwe.

 

Władze Grudziądza w ostatnim czasie zaczęły twierdzić, iż nie są organem prowadzącym szpital i wystąpiły do Naczelnego Sądu Administracyjnego o zbadanie sprawy.

 

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał dzisiaj oświadczenie w którym stwierdza, iż nieprawidłowości w szpitalu bada Prokuratura Regionalna w Gdańsku i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Wojewoda kujawsko-pomorski uznaje bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców regionu za kwestię priorytetową. Zagrażająca temu bezpieczeństwu sytuacja w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu była powodem złożenia przez Wojewodę zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze Miasta i Szpitala – czytamy w oświadczeniu.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów