Jesteś tutaj: HomeEurowyboryJak kampanie wyborczą w Polsce widzą w innych krajach?

Jak kampanie wyborczą w Polsce widzą w innych krajach?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego niedziela, 19 maj 2019 10:10
Jak kampanie wyborczą w Polsce widzą w innych krajach? Fot: BD

Przed nami ostatni tydzień kampanii do Parlamentu Europejskiego, która toczy się jednocześnie w całej Unii Europejskiej. W różnych krajach debata toczy się wokół innych spraw, o niektórych ciekawostkach zza granicy staraliśmy się pisać Państwu na Portalu Kujawskim. Również zagraniczne media interesują się tym jak kampania wyborcza przebiega w Polsce.

W publikacjach na temat Polski pojawia się nawiązanie do filmu braci Siekielski ,,Tylko nie mów nikomu”. Wskazywany jest on jako element mogący wpływać na wyniki wyborów, ale niekoniecznie musi być wiodący. Co warto też wspomnieć, iż publikacje w obcych językach pochodzą w praktyce od polskich autorów.

 

Portal Euroactiv w wersji angielskiej wskazuje, że kampania wyborcza w Polsce opiera się głównie na polityce wewnętrznej. Medium informuje o podkreślaniu przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, iż pozostanie Polski w Unii Europejskiej jest wymogiem bycia dobrym patriotą. Portal informuje również, że prezydent Andrzej Duda zasugerował zapisanie członkostwa w UE w konstytucji. Prezentowane są też wątpliwości co do euroentuzjastycznej postawy PiS ze strony kandydującego z Koalicji Europejskiej Leszka Millera, którego cytuje się z wypowiedzi sugerującej, że Polska dąży do ,,miękkiego Polexitu”, czyli utrzymywania Polski w UE na najniższym możliwym poziomie integracji europejskiej. Autor publikacji przedstawia analizę, iż Koalicja Europejska stara się pokazywać PiS jako formacje dążącą do odsuwania się Polski na wschód. Dalej portal Euroactiv informuje, że skandal pedofilski w Kościele, po prezentacji filmu braci Siekielskich, może mieć duży wpływ na wynik wyborów w Polsce.

 

Publikacja w brytyjskim ,,The Guardian”, który analizuje kampanie wyborczą we wszystkich krajach, wskazuje natomiast, że w Polsce dyskusja toczy się głównie wokół spraw światopoglądowych. Autor związany z Gazetą Wyborczą Bartosz Wieliński pisze, iż od marca szef PiS-u Jarosław Kaczyński opiera kampanie na straszeniu społecznością LGBT, co jednak po publikacji filmu Siekielskich miało odwrócić się przeciwko PiS-owi ,,Kościół katolicki, sojusznik PiS został oskarżony o większe zagrożenie dla dzieci niż społeczność gejowska”. W publikacji ,,The Guardian” nawiązuje się też do aresztowania aktywistki za powieszenie wizerunku Matki Boskiej z tęczową aureolą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)