Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPrezydent Komorowski zainaugurował kampanie wyborczą

Prezydent Komorowski zainaugurował kampanie wyborczą

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego środa, 19 luty 2014 17:57

W środę 19 lutego prezydent Bronisław Komorowski wydał zarządzenie o wyborach do Parlamentu Europejskiego w dniu 25 maja. Formalnie oznacza to start kampanii wyborczej w Polsce.

W ostatnią niedziele maja wybierzemy 51 posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy przez 5 kolejnych lat będą reprezentować Polskę.

 

Zgodnie z dzisiejszym zarządzeniem do 5 kwietnia  należy zarejestrować w Państwowej Komisji Wyborczej komitety wyborcze.  Do 15 kwietnia komitety powinny zgłosić pełne listy wyborcze poparte co najmniej 10 tys. podpisów obywateli polskich.

 

Kampania wyborcza zakończy się w piątek 23 maja, czyli dwa dni przed samym głosowaniem.

 

Na chwilę obecną listę 10 kandydatów w naszym okręgu przedstawił Sojusz Lewicy Demokratycznej  wraz z Unią Pracy. Liderem wspólnej listy będzie obecny poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Zemke. Liderem listy PSL ma być poseł Eugeniusz Kłopotek, partia zapowiada także start wojewody Ewy Mes. Listę Twojego Ruchu i Europy Plus otworzy związana z Warszawą Kazimiera Szczuka, jest to obecnie jedyne oficjalnie znane nazwisko z tej listy.

 

Platforma Obywatelska swoją listę wyborczą przedstawić ma dopiero pod koniec marca. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10