Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPKW zarzuca PiS-owi łamanie kultury politycznej

PKW zarzuca PiS-owi łamanie kultury politycznej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego wtorek, 18 luty 2014 14:11

Start kampanii wyborczej prezydent Bronisław Komorowski powinien ogłosić w ciągu tygodnia początek kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Wówczas będzie znany także pełen harmonogram związany z rejestracją kandydatów. Państwowa Komisja Wyborcza uważa, że partia Prawo i Sprawiedliwość złamało zasady polskiej kultury politycznej emitując w telewizji spoty przed oficjalnym startem kampanii.

W ostatnich dniach w telewizji emitowane były spoty odnoszące się głównie do nowego programu tej partii. Wystąpił w nich  także prezes PiS Jarosław Kaczyński. W opinii PSL  była to nielegalna kampania wyborcza, co ludowcy zgłosili Państwowej Komisji Wyborczej.

 

PKW przyznaje, że PiS postąpił wbrew przyjętej kulturze politycznej i w ten sposób obchodzi polskie przepisy wyborczej i zaapelowało o niestosowanie w przyszłości takich działań. Takie działanie jest bowiem także w pewnym stopniu obchodzenie limitu wydatków na kampanie wyborczą, z których w czasie jej trwania będą komitety rozliczane.

 

Działanie PiS nie złamało jednak żadnego przepisu prawa, stąd też PKW wskazuje, że w polskim prawie jest luka, którą należało by naprawić. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10