Jesteś tutaj: HomeEurowyboryNa pięć dni przed ostatecznym terminem rejestracji list

Na pięć dni przed ostatecznym terminem rejestracji list

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 10 kwiecień 2014 15:22

We wtorek o północy minie ostateczny termin rejestracji kandydatów na poszczególnych listach wyborczych. Komitety mają zatem jeszcze pięć dni, a właściwie cztery, gdyż w niedzielę Okręgowe Komisje Wyborcze nie pracują. Na chwilę obecną dwa komitety mają status ogólnopolskich, w okręgu kujawsko-pomorskim zarejestrowano zaś cztery listy.

W okręgu nr 2 obejmującym województwo kujawsko-pomorskie zarejestrowały się do tej pory cztery komitety: Polski Razem Jarosława Gowina, Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke, Europy Plus – Twojego Ruchu oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

Pewni startu są już zatem – Maciej Marzec (PR), Jacek Kostrzewa (NP.), Kazimiera Szczuka i Eugeniusz Kłopotek.

 

Komitet Janusza Palikota jest obecnie liderem w rejestracji list, gdyż zarejestrowani są kandydaci w 11 na 13 okręgów. Status komitetu ogólnopolskiego ma także Polska Razem Jarosława Gowina, która zarejestrowała się już w 8 okręgach. Komitety, które zarejestrują się w 7 okręgach z poparciem 10 tys. podpisów obywateli w każdym uzyskują przywilej rejestracji pozostałych list bez podpisów.

 

Bliska zdobycia statusu ogólnopolskiej jest Nowa Prawica, choć jak informuje już od wczoraj Janusz Korwin-Mikke partia ta zarejestrować się miała ponoć już w 7 okręgach. Według danych ze strony Państwowej Komisji Wyborczej komitet ten zarejestrował się tylko w 6 okręgach.

W 4 okręgach na chwilę obecną zarejestrowało się PO, PSL oraz Ruch Narodowy. Narodowcy liczą, że jeszcze dzisiaj będą zarejestrowani w przynajmniej 6 okręgach, a status komitetu ogólnopolskiego przekroczą najpóźniej jutro.

 

PiS i SLD nie rozpoczęli jeszcze procedury rejestracji. Podobnie żadnego komitetu nie zarejestrowała Solidarna Polska, która już przed tygodniem chwaliła się w Sejmie zebraniem ponad 200 tys. podpisów.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31