Jesteś tutaj: HomeEurowyboryNa pięć dni przed ostatecznym terminem rejestracji list

Na pięć dni przed ostatecznym terminem rejestracji list

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 10 kwiecień 2014 15:22

We wtorek o północy minie ostateczny termin rejestracji kandydatów na poszczególnych listach wyborczych. Komitety mają zatem jeszcze pięć dni, a właściwie cztery, gdyż w niedzielę Okręgowe Komisje Wyborcze nie pracują. Na chwilę obecną dwa komitety mają status ogólnopolskich, w okręgu kujawsko-pomorskim zarejestrowano zaś cztery listy.

W okręgu nr 2 obejmującym województwo kujawsko-pomorskie zarejestrowały się do tej pory cztery komitety: Polski Razem Jarosława Gowina, Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke, Europy Plus – Twojego Ruchu oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

Pewni startu są już zatem – Maciej Marzec (PR), Jacek Kostrzewa (NP.), Kazimiera Szczuka i Eugeniusz Kłopotek.

 

Komitet Janusza Palikota jest obecnie liderem w rejestracji list, gdyż zarejestrowani są kandydaci w 11 na 13 okręgów. Status komitetu ogólnopolskiego ma także Polska Razem Jarosława Gowina, która zarejestrowała się już w 8 okręgach. Komitety, które zarejestrują się w 7 okręgach z poparciem 10 tys. podpisów obywateli w każdym uzyskują przywilej rejestracji pozostałych list bez podpisów.

 

Bliska zdobycia statusu ogólnopolskiej jest Nowa Prawica, choć jak informuje już od wczoraj Janusz Korwin-Mikke partia ta zarejestrować się miała ponoć już w 7 okręgach. Według danych ze strony Państwowej Komisji Wyborczej komitet ten zarejestrował się tylko w 6 okręgach.

W 4 okręgach na chwilę obecną zarejestrowało się PO, PSL oraz Ruch Narodowy. Narodowcy liczą, że jeszcze dzisiaj będą zarejestrowani w przynajmniej 6 okręgach, a status komitetu ogólnopolskiego przekroczą najpóźniej jutro.

 

PiS i SLD nie rozpoczęli jeszcze procedury rejestracji. Podobnie żadnego komitetu nie zarejestrowała Solidarna Polska, która już przed tygodniem chwaliła się w Sejmie zebraniem ponad 200 tys. podpisów.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy