Jesteś tutaj: HomeEurowyboryLewica rozpoczyna oficjalnie kampanie wyborczą

Lewica rozpoczyna oficjalnie kampanie wyborczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego niedziela, 13 kwiecień 2014 20:17

Niedzielną konwencją w Warszawie rozpoczęła się krajowa kampania wyborcza Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przewodniczący Leszek Miller mówił głównie o programie frakcji socjaldemokratów, który współrealizować mają europosłowie.

 

- Wolność, równość, sprawiedliwość, solidarność, tolerancja – tak 15 lat temu na I Kongresie SLD określaliśmy świat naszych socjaldemokratycznych wartości. Wolność rozumieliśmy jako prawo do postępowania nie tylko według naszej woli, ale też wolności od lęku, strachu przed utratą pracy, od biedy, przestępczości, utraty zdrowia i braku szans na leczenie – mówił przewodniczący SLD Leszek Miller.

 

Przez ostatnie lata europosłowie SLD zasiadali w grupie S&D, która w tej kampanii będzie toczyć zacięty bój o większość w Parlamencie Europejskim z grupą EPL (PO i PSL). Kandydatem S&D na szefa Komisji Europejskiej jest Niemiec Martin Schulz.

 

Za główny swój cel SLD stawia walkę z wysokim bezrobociem, które jest bolączką wielu krajów Unii Europejskiej w tym Polski. Partia Leszka Millera zamierza walczyć także o tolerancję oraz prawa kobiet, ale też podejmować cele ekologiczne, jak chociażby obniżyć emisję zamieszczeń do atmosfery. W realizacji tego celu Unia Europejska ma być światowym liderem. Ten wspólny program uzgodniły partie lewicowe na kongresie w Rzymie.

 

Dzień wcześniej w Sopocie na konwencji Platformy Obywatelskiej lider kujawsko-pomorskiej listy Jan Vincent Rostowski przekonywał, że Polska jest zieloną wyspą w walce z kryzysem, który dotknął Europę. Te sformułowanie skontrował w niedziele przewodniczący SLD - Polska w ciągu 10 lat osiągnęła PKB na mieszkańca równy 66 procent średniej unijnej. To jednak dopiero piąty wynik od końca.

 

Elementem wdrażania ekologicznego transportu mogłoby być większe wykorzystanie dróg wodnych, do czego w rozmowie z nami przekonywał Maciej Makowski, kandydat z kujawsko-pomorskiej listy, radny powiatu bydgoskiego - Z bliska chciałbym zainteresować się także kwestią dróg wodnych, które są przez naszych zachodnich sąsiadów w Unii Europejskiej doceniane, a u nas zbytnio drogi wodne nie są wykorzystywane.

 

Szersza rozmowa z radnym Makowskim w poniedziałek na naszych łamach.

 

Liderem kujawsko-pomorskiej listy SLD-UP jest Janusz Zemke.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy