Jesteś tutaj: HomeEurowyboryMarzec kontra Rostowski na sali sądowej

Marzec kontra Rostowski na sali sądowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego sobota, 03 maj 2014 13:38

Bardzo prawdopodobne, że w pozwie Polski Razem przeciwko Janowi Vincentowi Rostowskiemu w trybie wyborczym, komitet ten będzie reprezentował mecenas Maciej Marzec, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego z Bydgoszczy.

We wtorek na antenie radia RMF FM kandydujący z kujawsko-pomorskiej listy wyborczej Platformy Obywatelskiej Jan Vincent Rostowski miał szerzyć kłamstwa dotyczące słynnego spotu za 7 mln zł, reklamującego 10-lecie Polski w Unii Europejskiej.

 

Proszę pamiętać - myślę, że musimy to jasno powiedzieć - to jest wymóg Unii Europejskiej, aby środki unijne były promowane. I proszę pamiętać jeszcze jedną rzecz. Unia Europejska, i nie mamy co się łudzić w tej sprawie, jest projektem politycznym, dlatego Unia Europejska oczekuje, że jak państwa na członkostwie zyskają, to obywatele będą o tym słyszeli – tłumaczył w audycji Kontrwywiad Jan Rostowski.

 

Dzień później europoseł Marek Migalski z Polski Razem Jarosława Gowina zarzucił mu kłamstwo i poinformował, że jego komitet złożył przeciwko niemu pozew w trybie wyborczym, czyli przyśpieszonym, zatem wyrok powinien zapaść w przyszłym tygodniu.

 

Najprawdopodobniej Polskę Razem w tym pozwie będzie reprezentował kandydat tej partii z kujawsko-pomorskiego Maciej Marzec, prawnik z Bydgoszczy. Na sali sądowej (najprawdopodobniej w Warszawie) może zatem dojść do konfrontacji kandydatów startujących z naszego województwa.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021