Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPalikot deklaruje, że jego koalicja uzyska trzeci wynik

Palikot deklaruje, że jego koalicja uzyska trzeci wynik

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego wtorek, 13 maj 2014 22:53

We wtorek odbył się w Bydgoszczy wojewódzki kongres koalicji Europa Plus – Twój Ruch, w czasie którego gościli – prof. Magdalena Środa, poseł Ryszard Kalisz oraz Janusz Palikot, który zapowiada, że jego partia zdobędzie w tych wyborach 11%, gdy sondaże dają jej dużo mniejszy wynik.

 

Za nim rozpoczęła się konwencja, w holu hotelu Słoneczny Młyn miała miejsce dyskusja z przedstawicielami Młodzieży Wszechpolskiej, których nie chciano wpuścić na salę. Wcześniej zostali oni wylegitymowani przed hotelem.

 

 

- Boi się pan merytorycznej dyskusji? – pytał jeden z młodych ludzi – Dzielicie ludzi na lepszych i gorszych. Czy to jest demokracja? – pytał Michał Nowak  wiceprzewodniczący wojewódzkiego MW – Myślę, że Polacy pani pokażą 25 maja, ilu z nich zagłosuje – atakował Kazimierę Szczukę.

 

- Ci na których teraz pracujecie, jeżeli zdobędą mandaty będą siedzieć grzecznie w ławach w Brukseli, niczego tam nie rozwalą – polemizowała Szczuka.

 

- Sugeruje pani, że coś chcemy rozwalić? – odpowiadał Nowak.

 

Nagranie z dyskusji w holu:


 

Deklaruje, że w tych wyborach nasza koalicja uzyska ponownie poparcie w okolicach 11%. Będzie to trzeci wynik w tych wyborach. Wygra najprawdopodobniej Platforma Obywatelska ze względu na decyzje Kaczyńskiego, żeby zawęszyć poparcie dla siebie i ukatrupić te mniejsze partie typu Korwin-Mikke, Ziobro i Gowin – zapowiadał Janusz Palikot deklarując, że jeżeli tak się nie stanie da każdemu obecnemu dziennikarzowi butelkę wina za każdy błąd – SLD uzyska 8%, PSL 7% poparcia, Korwin-Mikke 3,5%.

 

- Polska potrzebuje skoku technologicznego. Musimy skoncentrować pieniądze europejskie w pięciu wybranych dziedzinach, żeby bardziej uprzemysłowić te obszary, gdzie Polska ma silną pozycję. To jest przetwórstwo rolno-spożywcze, obróbka drewna, biotechnologia, informatyka – tłumaczył najważniejsze tezy programu koalicji Europa Plus – Twój Ruch - Po drugie głębsza integracja europejska, w tym wprowadzenie euro. To jest nam potrzebne też ze względów militarnych, euro jest dzisiaj tarczą antyrakietową. Jeżeli Polska ma się czuć bezpieczna to nie dla tego, że jest w NATO i w Unii, bo dokumenty tyle znaczą co memorandum w sprawie jedności Ukrainy. Będzie bezpieczna jeżeli atak na Polskę, będzie oznaczał atak na całą strefę euro.

 

- Listy koalicji Europa Plus – Twój Ruch są inne od wszystkich. Na liście PO zobaczycie aparat partyjny, na liście SLD aparat partyjny, na liście PSL itd. widzicie aparaty partyjne, czyli ludzi którzy za polityką nic innego nie potrafią robić – mówił o listach koalicji Ryszard Kalisz Na naszych listach mamy ludzi, którzy maja swój dorobek, którzy idą do polityki, aby zmienić naszą rzeczywistość, aby działać na rzecz dobra wspólnego. Taką osobą jest Kazimiera Szczuka, która do polityki teraz idzie, choć dorobek osoby walczącej o prawa kobiet ma od zawsze.

 

Udzielić wsparcie Szczuce w tych wyborach przyjechała także prof. Magdalena Środa, która przyznała, że przyjaźni się z nią od wielu lat –W Polsce były już możliwe wszystkie polityczne zmiany, nie było jednej, to jest zmiana płci.

 

- Wojewódzko kujawsko-pomorskie notuje wskaźniki bezrobocia i problemów społecznych na poziomie ściany wschodniej. Wszędzie w strategiach rozwoju mówi się, że konieczna jest modernizacja na poziomie społecznym, potrzebne jest nowoczesne społeczeństwo – przedstawiała swoje założenia Kazimiera Szczuka ­– Jak to się może udać bez rzeczywistych wartości, które przebudowują kapitał społeczny. To musi być równość kobiet i mężczyzn, która nie jest celem w samym sobie, ale narzędziem do modernizacji społeczeństwa.

 


Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.