Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi

Na Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 sierpień 2017 07:47
Na Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi Fot: UMB

Jeżeli spojrzymy na statystykę, w tym również śmiertelnych wypadków, to ulicę Nakielską można uznać za jedną z niebezpieczniejszych w Bydgoszczy. W ostatnich dniach Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zamontował przy dwóch przejściach dla pieszych mikroprogi.

Celem instalacji mikroprogów jest zwolnienie ruchu, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu. Nie oszukujmy się jednak – nie są to jednak typowe progi zwalniające, które wymuszałyby na kierowcach znaczące zwolnienie, spotykane na drogach osiedlowych. Ulica Nakielska jest jedną z tych w Bydgoszczy, gdzie odnotowuje się dość duże natężenie ruchu.

 

Drogowcy zdecydowali się mikroprogi, które mają sygnalizować kierowcom potrzebę zwolnienia, zainstalować przy dwóch przejściach dla pieszych: niedaleko ulicy Pijarów. Jest to przejście z którego korzystają dzieci ze znajdującej się w tym rejonie szkoły.

 

Zapewne po tych działaniach ZDMiKP na Nakielskiej będzie bezpieczniej, ale cały czas w dziedzinie bezpieczeństwa będzie nadal wiele do zrobienia. Szczególnie upominać należy się o przejścia znajdujące się blisko ronda Grunwaldzkiego – dość niebezpieczne jest przejście przy ulicy Ułańskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • SuperFinał w futbolu amerykańskim jednak nie na stadionie Zawiszy

  W sobotę na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy w ramach XIII SuperFinał miały zmierzyć się kluby Warsaw Eagles oraz Kozły Poznań. Pierwszy raz tegoroczna edycja SuperFinału będzie miała oficjalną egidę Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ostatecznie, organizatorzy w trybie pilnym przenoszą zawody do podwarszawskich Ząbek.

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Prezydent RP zawnioskował o referendum konstytucyjne

  Oficjalny wniosek do Senatu RP o przeprowadzenie w dniach 10-11 listopada referendum konstytucyjnego złożył w piątek prezydent Andrzej Duda. Polacy mieliby w nim odpowiedzieć na 10 pytań. Wcześniej potrzebna będzie zgoda Senatu.

 • Pod Toruniem premier Morawiecki zapowiedział ,,Plan dla wsi”

  - Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki, bez silnego polskiego rolnictwa – mówił w środę na spotkaniu w Głogowie, w podtoruńskiej gminie Obrowo, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił w województwie kujawsko-pomorskim, którego gospodarka w dużej mierze oparta jest o rolnictwo, o potrzebie nadrobienia wieloletnich zapóźnień rozwojowych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.