Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi

Na Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 sierpień 2017 07:47
Na Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi Fot: UMB

Jeżeli spojrzymy na statystykę, w tym również śmiertelnych wypadków, to ulicę Nakielską można uznać za jedną z niebezpieczniejszych w Bydgoszczy. W ostatnich dniach Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zamontował przy dwóch przejściach dla pieszych mikroprogi.

Celem instalacji mikroprogów jest zwolnienie ruchu, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu. Nie oszukujmy się jednak – nie są to jednak typowe progi zwalniające, które wymuszałyby na kierowcach znaczące zwolnienie, spotykane na drogach osiedlowych. Ulica Nakielska jest jedną z tych w Bydgoszczy, gdzie odnotowuje się dość duże natężenie ruchu.

 

Drogowcy zdecydowali się mikroprogi, które mają sygnalizować kierowcom potrzebę zwolnienia, zainstalować przy dwóch przejściach dla pieszych: niedaleko ulicy Pijarów. Jest to przejście z którego korzystają dzieci ze znajdującej się w tym rejonie szkoły.

 

Zapewne po tych działaniach ZDMiKP na Nakielskiej będzie bezpieczniej, ale cały czas w dziedzinie bezpieczeństwa będzie nadal wiele do zrobienia. Szczególnie upominać należy się o przejścia znajdujące się blisko ronda Grunwaldzkiego – dość niebezpieczne jest przejście przy ulicy Ułańskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Na Kujawach mamy mistrza świata w wiosłowaniu na ergometrze

  W niedzielnych Mistrzostwa Świata seniorów, weteranów i młodzieżowców do 23 lat, odbywających się w Aleksandrii (Stany Zjednoczone) Artur Mikołajczewski z KW Gopło Kruszwica zwyciężył w wadze lekkiej na ergometrze, uzyskując tym samym tytuł mistrza świata.

 • Kluczowy zawodnik Zawiszy kontuzjowany

  W niedzielę Zawisza Bydgoszcz przegrał sparing, przy ulicy Słowiańskiej, z Chełminianką Chełmno w stosunku 2:3. Wynikiem specjalnie nie można jednak się emocjonować, bowiem Chełminianka występuje na boiskach IV ligi, czyli dwie klasy wyżej. Zmartwieniem dla fanów niebiesko-czarnych może być natomiast kontuzja kluczowego zawodnika.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Niemiecka sieć zwiększy pracownikom wynagrodzenia

  Od marca pracownicy sieci Lidl będą zarabiać o 9,3% więcej – początkujący pracownicy zarabiać będą od 2,8 tys. do 3,55 tys. zł brutto (zależne od lokalizacji sklepu). Czy ten ruch niemieckiej sieci handlowej, to prognostyk problemów na rynku pracownika?

 • Wkrótce zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. Czy będzie on fikcyją?

  Niedziela 11 marca, będzie pierwszą w którą obowiązywał będzie ustawowy zakaz prowadzenia handlu. Czy podpisy uchwalone przez parlamentarzystów faktycznie znacząco ograniczą handel, czy przedsiębiorcy znajdą pomysł na ich obejście. Zdaniem adwokat Agnieszki  Żebrowskiej, istnieje takie ryzyko.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.