Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi

Na Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 sierpień 2017 07:47
Na Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi Fot: UMB

Jeżeli spojrzymy na statystykę, w tym również śmiertelnych wypadków, to ulicę Nakielską można uznać za jedną z niebezpieczniejszych w Bydgoszczy. W ostatnich dniach Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zamontował przy dwóch przejściach dla pieszych mikroprogi.

Celem instalacji mikroprogów jest zwolnienie ruchu, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu. Nie oszukujmy się jednak – nie są to jednak typowe progi zwalniające, które wymuszałyby na kierowcach znaczące zwolnienie, spotykane na drogach osiedlowych. Ulica Nakielska jest jedną z tych w Bydgoszczy, gdzie odnotowuje się dość duże natężenie ruchu.

 

Drogowcy zdecydowali się mikroprogi, które mają sygnalizować kierowcom potrzebę zwolnienia, zainstalować przy dwóch przejściach dla pieszych: niedaleko ulicy Pijarów. Jest to przejście z którego korzystają dzieci ze znajdującej się w tym rejonie szkoły.

 

Zapewne po tych działaniach ZDMiKP na Nakielskiej będzie bezpieczniej, ale cały czas w dziedzinie bezpieczeństwa będzie nadal wiele do zrobienia. Szczególnie upominać należy się o przejścia znajdujące się blisko ronda Grunwaldzkiego – dość niebezpieczne jest przejście przy ulicy Ułańskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W piątek Zawisza organizuje prezentacje zespołu

  W tym roku prezentacja pierwszego zespołu odbędzie się na Starym Rynku. Odbędzie się ona zatem dzień przed inauguracją rozgrywek A-klasy – w sobotę w Potulicach Zawisza podejmie GLKS Dobrcz.

 • Dla Noteci jednak znajdzie się miejsce w I lidze

  Sytuacja zmieniała się tutaj jak w kalejdoskopie – najpierw działacze Noteci Inowrocław postanowili skorzystać z możliwości wykupu tzw. ,,dzikiej karty” na grę w I lidze, później okazało się jednak, że zgody na takie rozstrzygnięcie nie wyraził związek. Dzisiaj pojawiła się jednak wiadomość korzystna dla inowrocławskiego klubu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski
 • Rolnicy obawiają się bankructw

  Zarząd Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w piśmie skierowanym do wojewody Mikołaja Bogdanowicza docenia wysiłki podjęte do tej pory na rzecz osób, które ucierpiały w ubiegłotygodniowej nawałnicy. Izba deklaruje również, iż w trybie pilnym włączy się w organizację pomocy poszkodowanym.

 • Minister Mariusz Błaszczak wizytował zniszczone gospodarstwa

  Wystarczy wyjechać kilka kilometrów od Bydgoszczy, aby zobaczyć zniszczenia jakie wywołała trąba powietrzna, która w nocy z piątku na sobotę przeszła przez nasz region. Połamane drzewa, pozrywane słupy trakcyjne czy zniszczone dachy – to chociażby w gminie Koronowo czy powiatach tucholskim i sępoleńskim dość powszedni widok. We wtorek z bliska skutki anomalii pogodowych oglądał szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.