Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi

Na Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 sierpień 2017 07:47
Na Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi Fot: UMB

Jeżeli spojrzymy na statystykę, w tym również śmiertelnych wypadków, to ulicę Nakielską można uznać za jedną z niebezpieczniejszych w Bydgoszczy. W ostatnich dniach Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zamontował przy dwóch przejściach dla pieszych mikroprogi.

Celem instalacji mikroprogów jest zwolnienie ruchu, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu. Nie oszukujmy się jednak – nie są to jednak typowe progi zwalniające, które wymuszałyby na kierowcach znaczące zwolnienie, spotykane na drogach osiedlowych. Ulica Nakielska jest jedną z tych w Bydgoszczy, gdzie odnotowuje się dość duże natężenie ruchu.

 

Drogowcy zdecydowali się mikroprogi, które mają sygnalizować kierowcom potrzebę zwolnienia, zainstalować przy dwóch przejściach dla pieszych: niedaleko ulicy Pijarów. Jest to przejście z którego korzystają dzieci ze znajdującej się w tym rejonie szkoły.

 

Zapewne po tych działaniach ZDMiKP na Nakielskiej będzie bezpieczniej, ale cały czas w dziedzinie bezpieczeństwa będzie nadal wiele do zrobienia. Szczególnie upominać należy się o przejścia znajdujące się blisko ronda Grunwaldzkiego – dość niebezpieczne jest przejście przy ulicy Ułańskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • ,,Ks. Bosko mówił, że kiedy boisko jest pełne, wtedy diabeł jest smutny”

  W piątek w Hotelu Brzoza odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”. Była to okazja do spotkania się całej niebiesko-czarnej rodziny, począwszy od piłkarzy pierwszej drużyny, po najmłodszych adeptów piłki nożnej. Nie zabrakło również działaczy, sponsorów i innych przyjaciół klubu.

 • Halowe Mistrzostwa Świata nie dla Torunia

  Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki chciał zorganizować w 2020 roku w Toruniu Halowe Mistrzostwa Świata – byłaby to impreza najwyższej rangi, do tej pory organizowana w naszym województwie. Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna IAAF, postanowiła postawić jednak na Chiny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Europoseł interweniuje w KE w sprawie polityki cenowej ,,Lidla” w Polsce

  Z badania rynku przeprowadzonego przez Take Task w październiku wynika, że ceny w sklepach niemieckiej sieci ,,Lidl” w Polsce są droższe niż w sklepach tej samej sieci ale w Niemczech. Europoseł z województwa kujawsko-pomorskiego Kosma Złotowski w tej sprawie interweniuje w Komisji Europejskiej.

 • Przypominamy o zmianach rozkładów

  Od niedzieli 10 grudnia w życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów, z tego powodu przed wyruszeniem w podróż powinno zapoznać się z aktualnym rozkładem. Zrobić powinni to przede wszystkim podróżujący często po stałych trasach, którzy mogli się przyzwyczaić do godzin rozkładów. O ile nowe rozkłady nie wprowadzają wielkich rewolucji, to dla większości pociągów zmienione będą godziny odjazdów.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.