Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi

Na Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 sierpień 2017 07:47
Na Nakielskiej piesi będą nieco bezpieczniejsi Fot: UMB

Jeżeli spojrzymy na statystykę, w tym również śmiertelnych wypadków, to ulicę Nakielską można uznać za jedną z niebezpieczniejszych w Bydgoszczy. W ostatnich dniach Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zamontował przy dwóch przejściach dla pieszych mikroprogi.

Celem instalacji mikroprogów jest zwolnienie ruchu, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu. Nie oszukujmy się jednak – nie są to jednak typowe progi zwalniające, które wymuszałyby na kierowcach znaczące zwolnienie, spotykane na drogach osiedlowych. Ulica Nakielska jest jedną z tych w Bydgoszczy, gdzie odnotowuje się dość duże natężenie ruchu.

 

Drogowcy zdecydowali się mikroprogi, które mają sygnalizować kierowcom potrzebę zwolnienia, zainstalować przy dwóch przejściach dla pieszych: niedaleko ulicy Pijarów. Jest to przejście z którego korzystają dzieci ze znajdującej się w tym rejonie szkoły.

 

Zapewne po tych działaniach ZDMiKP na Nakielskiej będzie bezpieczniej, ale cały czas w dziedzinie bezpieczeństwa będzie nadal wiele do zrobienia. Szczególnie upominać należy się o przejścia znajdujące się blisko ronda Grunwaldzkiego – dość niebezpieczne jest przejście przy ulicy Ułańskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu Zawiszy z Falą Świekatowo

  Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych sytuacji z II połowy meczu Zawiszy Bydgoszcz z Falą Świekatowo.

 • Zawisza powraca na fotel lidera

  Fala Świekatowo po raz pierwszy w tym sezonie została pokonana. W sobotę w Potulicach, piłkarze Fali musieli uznać wyższość Zawiszy. Dla niebiesko-czarnych są to cenne punkty, bowiem o wartości powrotu na fotel lidera, ale ich zdobycie nie było łatwe. Nie był to również mecz rozegrany przez Zawiszę w najwyższym stylu.

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

 • W tym roku WOŚP zagra ponownie dla noworodków

  XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 roku – zapowiedział dzisiaj jej ,,dyrygent” Jerzy Owsiak. Poinformowano również media o celu finału.

 • Młodzi lekarze nie są wywrotowcami

  W sobotę planowany jest protest lekarzy rezydentów przed Kancelarią Premiera. Drugi tydzień prowadzona jest natomiast głodówka młodych lekarzy w warszawskim szpitalu dziecięcym. W mediach społecznościowych część zwolenników obecnego rządu próbuje dyskredytować młodych lekarzy, robiąc wręcz z nich wywrotowców.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.