Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPojeździć po Bydgoszczy w grze

Pojeździć po Bydgoszczy w grze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 listopad 2017 23:52
Pojeździć po Bydgoszczy w grze Klatka z gry OMSI2

Jak to jest być kierowcą w bydgoskim MZK? Sprawdzić możemy to w grze OMSI2 – Symulator Autobusu, która umożliwia prowadzenie autobusu na linii nr 70 (nie funkcjonującej już) pomiędzy Wyścigową i Mariampolem.

 

Wartość branży gier komputerowych z roku na rok wzrasta. Gra niemieckiego MR Software z 2013 roku raczej do produkcji o zachwycającej grafice nie należy, ale dzięki pracy fanów, którzy odwzorowali ciekawy fragment Fordonu, jest to dla bydgoszczan na pewno ciekawa ciekawostka. Linie nr 70 odwzorował  lat temu Jakub Stawowczyk, bydgoski miłośnik komunikacji zbiorowej. Praca nad bydgoskim rozszerzeniem trwała kilka lat i zakończyła się ostatecznie kilka tygodni temu.

 

Linia nr 70 funkcjonowała do 2016 roku, została zlikwidowana po uruchomieniu tramwaju do Fordonu. Dobrze pamiętają ją fordoniacy oraz studenci dojeżdżający na UTP. W grze oczywiście infrastruktura tramwaju do Fordonu nie została odwzorowana.

 

 

Co może jednak się podobać? Dość realistycznie odwzorowane autobusy MAN w barwach bydgoskiej komunikacji publicznej oraz przede wszystkim odwzorowane elementy bydgoskiego krajobrazu. Siedząc za kierownicą MAN-a na pewno odczujemy, że jedziemy ulicą Fordońską, wjeżdżając na Wiadukty Warszawskie w oczy rzuci nam się żuraw pracujący w okolicach Brdyujścia. Mijając zjazd w trasę W-Z zauważymy stojące na torach pociągi towarowe. Z kolei jadąc ulicą profesora Kaliskiego, w oddali będzie rzucał nam się w oczy kampus Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

 

Krótki materiał filmowy powstał w oparciu o nagranie użytkownika YouTube o nazwie FanSim (link do ponad godzinnego nagrania z przejazdu po linii nr 70 dostępny w opisie naszego filmu).

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu