Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej

Mieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 grudzień 2017 09:25
Mieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej Archiwum 2016

Rada Osiedla Miedzyń – Prądy oraz Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy oczekują, iż w przyszłym roku rozpoczną się prace koncepcyjnie również na odcinku ulicy Nakielskiej od Ronda Grunwaldzkiego do ulicy Bronikowskiego. W tym zamierzeniu wspiera ich Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska oraz Społeczny Rzecznik Pieszych.

 

W przygotowanym przez służby prezydenta Rafała Bruskiego projekcie budżetu na rok 2018 zapisano kwotę 300 tys. zł na opracowanie koncepcji rozbudowy ulicy Nakielskiej na odcinku od ulicy Bronikowskiego (obok stadionu KS Gwiazda) do ulicy Lisiej, czyli wylotu z Bydgoszczy na Lisi Ogon. W opinii Rady Osiedla oraz stowarzyszeń, w budżecie na rok 2018 należałoby również zabezpieczyć identyczną kwotę na opracowanie koncepcji przebudowy Nakielskiej od Bronikowskiego w kierunku centrum miasta.

 

Warto zaznaczyć, że w opracowaniach Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, zaplanowano przedłużenie linii tramwajowej z Wilczaka do ul. Plażowej, budowę Zachodniej Obwodnicy biegnącą od ul. Grunwaldzkiej, poprzez ul. Plażową do Szosy Szubińskiej (droga DW 223). Przy ul. Plażowej, w ramach projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 3.5.2 Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnej w ramach ZIT, ma powstać jeden z kilku parkingów przesiadkowych tzw. Park&Ride, promującej komunikację miejską. W roku 2019, planowane jest zakończenie inwestycji drogowej - drogi S-5 z Węzłem Miedzyń w Lisim Ogonie, która wpłynie na ruch drogowy w tej części Bydgoszczy – czytamy w uzasadnieniu autorstwa Rady Osiedla oraz Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy.

 

Rada Miasta budżet na rok 2018 najprawdopodobniej uchwali zaraz po świętach, jeszcze przed Nowym Rokiem. Tryb prac nad budżetem z punktu widzenia formalnego nie przewiduje procedowania poprawek budżetowych składanych przez organizację społeczne, zawsze jednak autopoprawki do zaproponowanego dokumentu może złożyć prezydent Bydgoszczy. Wydaje się zatem bardzo prawdopodobne, iż dyskusja o oczekiwaniach mieszkańców Miedzynia pojawi się na sesji budżetowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Artego zdobywa Puchar Polski

  To historyczny sukces dla klubu Artego Bydgoszcz, ale całej kobiecej koszykówki w Bydgoszczy. W rozgrywanym w Gdyni turnieju finałowym, podopieczne trenera Tomasza Herketa pewnie pokonały Wisłę CanPack Kraków.

 • Zawisza przygotowuje się już do wiosny

  Po świątecznej przerwie do trenowania powrócili piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. Po rundzie jesiennej niebiesko-czarni zajmują w A-klasie pozycję lidera, ale po piętach depcze im Fala Świekatowo ze stratą zaledwie dwóch punktów. Stąd też ważne będzie właściwe przygotowanie zespołu do wiosny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Grono samorządowców przeciwko mowie nienawiści

  W 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego odbyło się podpisanie Bydgoskiej deklaracji przeciwko mowie nienawiści. Jak wyjaśniał współinicjator idei poseł Łukasz Schreiber, podczas tego powstania Polacy podzieleni na różne stronnictwa, potrafili się zjednoczyć w walce o niepodległość.

 • Wybrano wykonawcę do elektryfikacji linii kolejowych w Borach Tucholskich

  Jedną z kluczowych inwestycji kolejowych w bieżącej perspektywie unijnej będzie modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz, przez Kościerzynę z Gdynią. Inwestycja będzie miała znaczenie przede wszystkim towarowe dla korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk. PKP PLK chce jednak dodatkowo zeelektryfikować alternatywne szlaki w północnej części naszego województwa.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.