Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej

Mieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 grudzień 2017 09:25
Mieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej Archiwum 2016

Rada Osiedla Miedzyń – Prądy oraz Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy oczekują, iż w przyszłym roku rozpoczną się prace koncepcyjnie również na odcinku ulicy Nakielskiej od Ronda Grunwaldzkiego do ulicy Bronikowskiego. W tym zamierzeniu wspiera ich Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska oraz Społeczny Rzecznik Pieszych.

 

W przygotowanym przez służby prezydenta Rafała Bruskiego projekcie budżetu na rok 2018 zapisano kwotę 300 tys. zł na opracowanie koncepcji rozbudowy ulicy Nakielskiej na odcinku od ulicy Bronikowskiego (obok stadionu KS Gwiazda) do ulicy Lisiej, czyli wylotu z Bydgoszczy na Lisi Ogon. W opinii Rady Osiedla oraz stowarzyszeń, w budżecie na rok 2018 należałoby również zabezpieczyć identyczną kwotę na opracowanie koncepcji przebudowy Nakielskiej od Bronikowskiego w kierunku centrum miasta.

 

Warto zaznaczyć, że w opracowaniach Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, zaplanowano przedłużenie linii tramwajowej z Wilczaka do ul. Plażowej, budowę Zachodniej Obwodnicy biegnącą od ul. Grunwaldzkiej, poprzez ul. Plażową do Szosy Szubińskiej (droga DW 223). Przy ul. Plażowej, w ramach projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 3.5.2 Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnej w ramach ZIT, ma powstać jeden z kilku parkingów przesiadkowych tzw. Park&Ride, promującej komunikację miejską. W roku 2019, planowane jest zakończenie inwestycji drogowej - drogi S-5 z Węzłem Miedzyń w Lisim Ogonie, która wpłynie na ruch drogowy w tej części Bydgoszczy – czytamy w uzasadnieniu autorstwa Rady Osiedla oraz Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy.

 

Rada Miasta budżet na rok 2018 najprawdopodobniej uchwali zaraz po świętach, jeszcze przed Nowym Rokiem. Tryb prac nad budżetem z punktu widzenia formalnego nie przewiduje procedowania poprawek budżetowych składanych przez organizację społeczne, zawsze jednak autopoprawki do zaproponowanego dokumentu może złożyć prezydent Bydgoszczy. Wydaje się zatem bardzo prawdopodobne, iż dyskusja o oczekiwaniach mieszkańców Miedzynia pojawi się na sesji budżetowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

 • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

  W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Toruńska posłanka niepokoi się skutkami nałogowego grania w gry komputerowe

  Posłanka PiS Anna Sobecka obawia się zgubnych skutków grania w gry komputerowe, dlatego w interpelacji do minister edukacji narodowej wskazuje działania podjęte przez Francję, gdzie zakazano korzystania z gier na terenie szkół oraz Korei Południowej – kraju w którym od północy do godziny 6 rano granie ma być zakazane.

 • Propozycja zmian w ordynacji do Parlamentu Europejskiego podzieliła posłów z regionu

  Z inicjatywy posłów Prawa i Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy zmieniającej ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Jej główne założenie to zapewnienie przynajmniej trzy osobowej reprezentacji w Parlamencie Europejskim danego regionu, co jest korzystne dla mniejszych województw jak kujawsko-pomorskie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.