Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej

Mieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 grudzień 2017 09:25
Mieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej Archiwum 2016

Rada Osiedla Miedzyń – Prądy oraz Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy oczekują, iż w przyszłym roku rozpoczną się prace koncepcyjnie również na odcinku ulicy Nakielskiej od Ronda Grunwaldzkiego do ulicy Bronikowskiego. W tym zamierzeniu wspiera ich Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska oraz Społeczny Rzecznik Pieszych.

 

W przygotowanym przez służby prezydenta Rafała Bruskiego projekcie budżetu na rok 2018 zapisano kwotę 300 tys. zł na opracowanie koncepcji rozbudowy ulicy Nakielskiej na odcinku od ulicy Bronikowskiego (obok stadionu KS Gwiazda) do ulicy Lisiej, czyli wylotu z Bydgoszczy na Lisi Ogon. W opinii Rady Osiedla oraz stowarzyszeń, w budżecie na rok 2018 należałoby również zabezpieczyć identyczną kwotę na opracowanie koncepcji przebudowy Nakielskiej od Bronikowskiego w kierunku centrum miasta.

 

Warto zaznaczyć, że w opracowaniach Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, zaplanowano przedłużenie linii tramwajowej z Wilczaka do ul. Plażowej, budowę Zachodniej Obwodnicy biegnącą od ul. Grunwaldzkiej, poprzez ul. Plażową do Szosy Szubińskiej (droga DW 223). Przy ul. Plażowej, w ramach projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 3.5.2 Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnej w ramach ZIT, ma powstać jeden z kilku parkingów przesiadkowych tzw. Park&Ride, promującej komunikację miejską. W roku 2019, planowane jest zakończenie inwestycji drogowej - drogi S-5 z Węzłem Miedzyń w Lisim Ogonie, która wpłynie na ruch drogowy w tej części Bydgoszczy – czytamy w uzasadnieniu autorstwa Rady Osiedla oraz Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy.

 

Rada Miasta budżet na rok 2018 najprawdopodobniej uchwali zaraz po świętach, jeszcze przed Nowym Rokiem. Tryb prac nad budżetem z punktu widzenia formalnego nie przewiduje procedowania poprawek budżetowych składanych przez organizację społeczne, zawsze jednak autopoprawki do zaproponowanego dokumentu może złożyć prezydent Bydgoszczy. Wydaje się zatem bardzo prawdopodobne, iż dyskusja o oczekiwaniach mieszkańców Miedzynia pojawi się na sesji budżetowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

 • Kluczowy czas dla ACTA 2

  ACTA 2 – tak internauci nazwali skrótowo projekt dyrektywy o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym. We wrześniu kontrowersyjne zapisy przyjął Parlament Europejski, teraz ważą się losy tej dyrektywy przed Radą Europy (reprezentacją rządów państw członkowskich UE). Jak wynika z przecieków, próbuje się szukać kompromisów, aby próbować zadowolić również krytyków ACTA 2.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.