Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej

Mieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 grudzień 2017 09:25
Mieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej Archiwum 2016

Rada Osiedla Miedzyń – Prądy oraz Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy oczekują, iż w przyszłym roku rozpoczną się prace koncepcyjnie również na odcinku ulicy Nakielskiej od Ronda Grunwaldzkiego do ulicy Bronikowskiego. W tym zamierzeniu wspiera ich Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska oraz Społeczny Rzecznik Pieszych.

 

W przygotowanym przez służby prezydenta Rafała Bruskiego projekcie budżetu na rok 2018 zapisano kwotę 300 tys. zł na opracowanie koncepcji rozbudowy ulicy Nakielskiej na odcinku od ulicy Bronikowskiego (obok stadionu KS Gwiazda) do ulicy Lisiej, czyli wylotu z Bydgoszczy na Lisi Ogon. W opinii Rady Osiedla oraz stowarzyszeń, w budżecie na rok 2018 należałoby również zabezpieczyć identyczną kwotę na opracowanie koncepcji przebudowy Nakielskiej od Bronikowskiego w kierunku centrum miasta.

 

Warto zaznaczyć, że w opracowaniach Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, zaplanowano przedłużenie linii tramwajowej z Wilczaka do ul. Plażowej, budowę Zachodniej Obwodnicy biegnącą od ul. Grunwaldzkiej, poprzez ul. Plażową do Szosy Szubińskiej (droga DW 223). Przy ul. Plażowej, w ramach projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 3.5.2 Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnej w ramach ZIT, ma powstać jeden z kilku parkingów przesiadkowych tzw. Park&Ride, promującej komunikację miejską. W roku 2019, planowane jest zakończenie inwestycji drogowej - drogi S-5 z Węzłem Miedzyń w Lisim Ogonie, która wpłynie na ruch drogowy w tej części Bydgoszczy – czytamy w uzasadnieniu autorstwa Rady Osiedla oraz Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy.

 

Rada Miasta budżet na rok 2018 najprawdopodobniej uchwali zaraz po świętach, jeszcze przed Nowym Rokiem. Tryb prac nad budżetem z punktu widzenia formalnego nie przewiduje procedowania poprawek budżetowych składanych przez organizację społeczne, zawsze jednak autopoprawki do zaproponowanego dokumentu może złożyć prezydent Bydgoszczy. Wydaje się zatem bardzo prawdopodobne, iż dyskusja o oczekiwaniach mieszkańców Miedzynia pojawi się na sesji budżetowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Dąb Potulice – Zawisza

  W pierwszej połowie Dąb miał kilka okazji do sprawienia niespodzianki i zdobycia prowadzenia nad liderem Zawiszą Bydgoszcz. Swoje okazje wypracowali również goście. Dzięki temu był to naprawdę ciekawy mecz. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania.

 • Dąb próbował zatrzymać Zawiszę

  W rundzie jesiennej piłkarze Dębu Potulice otrzymali od Zawiszy Bydgoszcz duże lanie przegrywając 11:1. Dzisiaj Dąb był zmobilizowany do rewanżu za tamten gorszy występ, przez co sprawił niebiesko-czarnym duże problemy. Walka o punkty toczyła się praktycznie do ostatniego gwizdka sędziego.

Wiadomości sportowe

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

 • Samorządowcy chcą reformy systemu wynagrodzeń prezydentów, burmistrzów i wójtów

  Głos w sprawie zapowiedzi posła Jarosława Kaczyńskiego, dążenia do obniżenia wynagrodzeń samorządowców, zabrał Związek Miast Polskich. Zrzeszenie skupiające większość polskich samorządów podkreśla, iż od kilku lat oczekuje przeprowadzenia reformy wynagrodzeń, która miałaby m.in. uzależnić wynagrodzenie od wielkości samorządy, liczby mieszkańców.

 • Spółka marszałkowska wzięła się za sprzedaż internetu. Czy narusza to wolną konkurencję?

  Kujawsko-Pomorskie Systemy Informatyczne to jedna z wielu spółek Samorządu Województwa. Powstała w celu doprowadzenia szybkiego internetu do urzędów i szkół. Jej działalność jest dość stanowczo krytykowana przez radnych opozycji, którzy najchętniej KPSI po prostu by zlikwidowali. Według opozycji nie przynosi ona planowanych efektów, a na dodatek jej finanse znajdują się pod kreską.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.