Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej

Mieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 grudzień 2017 09:25
Mieszkańcy Miedzyna chcą przebudowy całej Nakielskiej Archiwum 2016

Rada Osiedla Miedzyń – Prądy oraz Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy oczekują, iż w przyszłym roku rozpoczną się prace koncepcyjnie również na odcinku ulicy Nakielskiej od Ronda Grunwaldzkiego do ulicy Bronikowskiego. W tym zamierzeniu wspiera ich Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska oraz Społeczny Rzecznik Pieszych.

 

W przygotowanym przez służby prezydenta Rafała Bruskiego projekcie budżetu na rok 2018 zapisano kwotę 300 tys. zł na opracowanie koncepcji rozbudowy ulicy Nakielskiej na odcinku od ulicy Bronikowskiego (obok stadionu KS Gwiazda) do ulicy Lisiej, czyli wylotu z Bydgoszczy na Lisi Ogon. W opinii Rady Osiedla oraz stowarzyszeń, w budżecie na rok 2018 należałoby również zabezpieczyć identyczną kwotę na opracowanie koncepcji przebudowy Nakielskiej od Bronikowskiego w kierunku centrum miasta.

 

Warto zaznaczyć, że w opracowaniach Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, zaplanowano przedłużenie linii tramwajowej z Wilczaka do ul. Plażowej, budowę Zachodniej Obwodnicy biegnącą od ul. Grunwaldzkiej, poprzez ul. Plażową do Szosy Szubińskiej (droga DW 223). Przy ul. Plażowej, w ramach projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 3.5.2 Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnej w ramach ZIT, ma powstać jeden z kilku parkingów przesiadkowych tzw. Park&Ride, promującej komunikację miejską. W roku 2019, planowane jest zakończenie inwestycji drogowej - drogi S-5 z Węzłem Miedzyń w Lisim Ogonie, która wpłynie na ruch drogowy w tej części Bydgoszczy – czytamy w uzasadnieniu autorstwa Rady Osiedla oraz Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy.

 

Rada Miasta budżet na rok 2018 najprawdopodobniej uchwali zaraz po świętach, jeszcze przed Nowym Rokiem. Tryb prac nad budżetem z punktu widzenia formalnego nie przewiduje procedowania poprawek budżetowych składanych przez organizację społeczne, zawsze jednak autopoprawki do zaproponowanego dokumentu może złożyć prezydent Bydgoszczy. Wydaje się zatem bardzo prawdopodobne, iż dyskusja o oczekiwaniach mieszkańców Miedzynia pojawi się na sesji budżetowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

 • PiS zapowiada realizację Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej

  W poprzedniej perspektywie unijnym sztandarowym projektem transportowym było BiT City. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć kolejny tak duży projekt, który miałby się nazywać Bydgoska Kolej Metropolitalna, bowiem Bydgoszcz jest obecnie jednym z niewielu dużych polskich miast, które nie posiadają nawet koncepcji kolei dojazdowej.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.