Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski: Bydgoszcz chce być w kujawsko-pomorskim, ale...

Bruski: Bydgoszcz chce być w kujawsko-pomorskim, ale...

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 marzec 2016 01:18

Na temat sesji Sejmiku Województwa poświęciliśmy kilka publikacji. Można powiedzieć, że wręcz wszyscy bydgoscy parlamentarzyści i samorządowcy ocenili sposób jej organizacji jako skandaliczny. Warto bliżej przytoczyć jednak kwestie poruszone w swoim wystąpieniu prze prezydenta Rafała Bruskiego, który aby móc zabrać głos musiał czekać około 3 godzin.

Włodarz Bydgoszczy rozpoczął od negatywnej oceny transparentności w naszym województwie, głównie za sprawą procedur w Urzędzie Marszałkowskim. Prezydent miał na myśli chociażby brak załączników, w elektronicznym Biuletynie Informacji Publicznej do zarządzeń marszałka.

 

- Dzisiaj Bydgoszcz i region mają jeden problem. Zaczyna brakować u nas rąk do pracy – mówił prezydent Rafał Bruski o wyzwaniach związanych z planem utworzenia Metropolii Bydgoskiej - Kolej Bydgoszcz w nowym rozdaniu unijnym omija. Największym problemem Bydgoszczy jest brak dostępu do pracowników, za to w obszarze otaczającym Bydgoszcz wynosi ok. 15%. Dobra komunikacja Bydgoszczy z tym obszarem będzie dla nas wszystkich wyzwaniem.

 

Bruski nawiązywał zatem chociażby do braku woli marszałka wobec rewitalizacji linii kolejowej nr 356 z Bydgoszczy do Szubina i Kcyni.

 

- W poprzedniej perspektywie priorytetem były wszystkie inwestycje, które miały komunikować z autostradą A1. W tej perspektywie brakuje takiego wsparcia dla S5. Odcinek drogi Bydgoszcz - Białe Błota otrzymał na wstępie -20 punktów – kontynuował wywód już kwestii dróg.

 

Prezydent Bydgoszczy również dał do zrozumienia, iż fundusze unijne w kujawsko-pomorskim nie były dzielone sprawiedliwie w perspektywie 2007-2013.

 

- Bydgoszcz poza kujawsko-pomorskie się nie wybiera. Prezydent Włocławka powiedział, że jest tu mu dobrze, my byśmy chcieli również w Bydgoszczy chcieć tak mówić – zakończył Bruski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu