Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski: Bydgoszcz chce być w kujawsko-pomorskim, ale...

Bruski: Bydgoszcz chce być w kujawsko-pomorskim, ale...

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 marzec 2016 01:18

Na temat sesji Sejmiku Województwa poświęciliśmy kilka publikacji. Można powiedzieć, że wręcz wszyscy bydgoscy parlamentarzyści i samorządowcy ocenili sposób jej organizacji jako skandaliczny. Warto bliżej przytoczyć jednak kwestie poruszone w swoim wystąpieniu prze prezydenta Rafała Bruskiego, który aby móc zabrać głos musiał czekać około 3 godzin.

Włodarz Bydgoszczy rozpoczął od negatywnej oceny transparentności w naszym województwie, głównie za sprawą procedur w Urzędzie Marszałkowskim. Prezydent miał na myśli chociażby brak załączników, w elektronicznym Biuletynie Informacji Publicznej do zarządzeń marszałka.

 

- Dzisiaj Bydgoszcz i region mają jeden problem. Zaczyna brakować u nas rąk do pracy – mówił prezydent Rafał Bruski o wyzwaniach związanych z planem utworzenia Metropolii Bydgoskiej - Kolej Bydgoszcz w nowym rozdaniu unijnym omija. Największym problemem Bydgoszczy jest brak dostępu do pracowników, za to w obszarze otaczającym Bydgoszcz wynosi ok. 15%. Dobra komunikacja Bydgoszczy z tym obszarem będzie dla nas wszystkich wyzwaniem.

 

Bruski nawiązywał zatem chociażby do braku woli marszałka wobec rewitalizacji linii kolejowej nr 356 z Bydgoszczy do Szubina i Kcyni.

 

- W poprzedniej perspektywie priorytetem były wszystkie inwestycje, które miały komunikować z autostradą A1. W tej perspektywie brakuje takiego wsparcia dla S5. Odcinek drogi Bydgoszcz - Białe Błota otrzymał na wstępie -20 punktów – kontynuował wywód już kwestii dróg.

 

Prezydent Bydgoszczy również dał do zrozumienia, iż fundusze unijne w kujawsko-pomorskim nie były dzielone sprawiedliwie w perspektywie 2007-2013.

 

- Bydgoszcz poza kujawsko-pomorskie się nie wybiera. Prezydent Włocławka powiedział, że jest tu mu dobrze, my byśmy chcieli również w Bydgoszczy chcieć tak mówić – zakończył Bruski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

Wiadomości z regionu