Jesteś tutaj: HomeRegionWedług wojewody ostatnie perturbację nie opóźnią terminu oddania drogi S-5 do użytku

Według wojewody ostatnie perturbację nie opóźnią terminu oddania drogi S-5 do użytku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 23 listopad 2017 14:07
Według wojewody ostatnie perturbację nie opóźnią terminu oddania drogi S-5 do użytku Fot: GDDKiA

Wokół jednego z północnych kujawsko-pomorskich odcinków, a dokładniej nr 2 Dworzysko – Aleksandrowo, zrobiło się ostatnio głośno za sprawą informacji, iż podwykonawcy nie otrzymują zapłaty za swoją pracę. Ten incydent, nie zaburzył harmonogramu robót na drodze S-5. Termin 2019 roku jest niezagrożony – poinformował dzisiaj Jarosław Gołębiewski, dyrektor bydgoskiej delegatury GDDKiA.

 

Na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowali, iż sytuacja jest pod kontrolą i pomimo nierzetelnego podejścia jednego z przedsiębiorców zagrożenia dla realizacji harmonogramu nie ma.

 

- Jeden z podwykonawców, firma z Rumunii okazała się nierzetelnym przedsiębiorstwem, ze względu nie tylko na nikły stopień robót, ale jak się okazało - pod koniec ubiegłego tygodnia otrzymaliśmy sygnały, również chodziło o zaległości w płatnościach dla dalszych podwykonawców – powiedział Jarosław Gołębiewski z GDDKiA - Po informacji tych sygnałów generalny wykonawca firma włoska wypowiedziała umowę podwykonawcy i niezwłocznie podjęła rozmowy z podmiotami zatrudnionymi przez tego nierzetelnego przedsiębiorcę.

 

Generalnym wykonawcą na tym odcinku jest firma Impresa Pizzarotti & C.S.p.A.,

 

GDDKiA zleciła kontrolę dokumentów podwykonawców na całym kujawsko-pomorskim odcinku drogi ekspresowej S-5, aby w przyszłości do takich sytuacji nie dochodziło.

 

- Ten incydent, nie zaburzył harmonogramu robót na drodze S-5. Jak wspomniałem prace odbywają się na wszystkich odcinkach i termin 2019 roku jest niezagrożony – zaznaczył dyrektor Gołębiewski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.