Jesteś tutaj: HomeInowrocławNowy Inowrocław: Zamiast miejsc pracy mamy żaczki

Nowy Inowrocław: Zamiast miejsc pracy mamy żaczki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 04 luty 2013 12:26

Ruch Nowy Inowrocław przypomina obietnice prezydenta z przed roku, że powstaną nowe miejsca pracy. Zamiast tego w opinii ruchu mamy ponad 500 bezrobotnych więcej i mało istotne działania.

W grudniu 2011 roku mogliśmy dowiedzieć się z mediów, że według Prezydenta Ryszarda Brejzy w najbliższych kilkunastu miesiącach powstanie w Inowrocławiu 1000-1500 miejsc pracy. Informacje takie posiada od inwestorów, którzy zainteresowani są naszym miastem. Niestety porównując dane Powiatowego Urzędu Pracy grudzień 2011/2012 wynika coś zupełnie innego. W ciągu 12 miesięcy w miesicie przybyło 531 nowych bezrobotnych, a w powiecie 1101 bezrobotnych, więc gdzie jest te 1000-1500 nowych miejsc pracy? – pyta Marcin Wroński, lider Nowego Inowrocławia - Władze stawiają na Królówce żaczki, w Solankach ławeczki, fontanny i grile, organizują koncerty Turnaua, a nie rozwiązana jest najważniejsza bolączka miasta, jakim jest rekordowe bezrobocie. Chcemy podkreślić, że Inowrocław to nie tylko Solanki, to również zwykli mieszkańcy, którzy chcą mieć pracę, wykazać dochody, uzyskać kredyt na zakup mieszkania, czy samochodu. Nie można dawać tylko nadziei Inowrocławianom, ale realną pracę.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

« Kwiecień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.