Jesteś tutaj: HomeInowrocławNowy Inowrocław: Zamiast miejsc pracy mamy żaczki

Nowy Inowrocław: Zamiast miejsc pracy mamy żaczki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 04 luty 2013 12:26

Ruch Nowy Inowrocław przypomina obietnice prezydenta z przed roku, że powstaną nowe miejsca pracy. Zamiast tego w opinii ruchu mamy ponad 500 bezrobotnych więcej i mało istotne działania.

W grudniu 2011 roku mogliśmy dowiedzieć się z mediów, że według Prezydenta Ryszarda Brejzy w najbliższych kilkunastu miesiącach powstanie w Inowrocławiu 1000-1500 miejsc pracy. Informacje takie posiada od inwestorów, którzy zainteresowani są naszym miastem. Niestety porównując dane Powiatowego Urzędu Pracy grudzień 2011/2012 wynika coś zupełnie innego. W ciągu 12 miesięcy w miesicie przybyło 531 nowych bezrobotnych, a w powiecie 1101 bezrobotnych, więc gdzie jest te 1000-1500 nowych miejsc pracy? – pyta Marcin Wroński, lider Nowego Inowrocławia - Władze stawiają na Królówce żaczki, w Solankach ławeczki, fontanny i grile, organizują koncerty Turnaua, a nie rozwiązana jest najważniejsza bolączka miasta, jakim jest rekordowe bezrobocie. Chcemy podkreślić, że Inowrocław to nie tylko Solanki, to również zwykli mieszkańcy, którzy chcą mieć pracę, wykazać dochody, uzyskać kredyt na zakup mieszkania, czy samochodu. Nie można dawać tylko nadziei Inowrocławianom, ale realną pracę.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu