Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski ratusz wyjaśnia dlaczego emituje obligacje

Inowrocławski ratusz wyjaśnia dlaczego emituje obligacje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 24 kwiecień 2018 23:52

W związku z kierowanymi do nas pytaniami, uprzejmie wyjaśniam, że projekt uchwały w sprawie emisji obligacji nie zwiększa zadłużenia miasta, gdyż jego poziom został już wcz eśniej przyjęty przez radnych – informuje w komunikacie Urząd Miasta Inowrocławia.

 

Zgodę na wyemitowanie obligacji w danej kwocie, Rada Miejska Inowrocławia wyraziła 9 kwietnia, a wspomniany projekt uchwały jest jedynie uszczegółowieniem poprzedniej uchwały z uwzględnieniem inwestycji, które mają być w tej formie sfinansowane.

 

Przypomnijmy, że środki z zobowiązań, również zgodnie z decyzją Rady Miejskiej Inowrocławia, przeznaczone są wyłącznie na inwestycje, z których większość jest już realizowana, np. zakup autobusów, przebudowę ulicy Błonie, remont ulicy Budowlanej, termomodernizację hali sportowej w Mątwach, rewitalizację parków w Mątwach i na osiedlu Piastowskim, budowę oświetlenia, remont parku linowego, montaż monitoringu, modernizację budynków żłobków, przedszkoli i szkół, zakup mieszkań i modernizację budynków mieszkalnych, remontu kilku ulic na osiedlu Stare Miasto wraz z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną i oświetleniem: ul. Stare Miasto, Młyńska, Plebanka, Poprzeczna i Przypadek – pisze dalej Adrianna Herrmann, z Urzędu Miasta Inowrocławia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Grudziądzki szpital szpitalem wojewódzkim? Marszałek analizuje

    Grudziądzcy samorządowcy liczą, że będący powodem problemów finansowych miasta Grudziądza szpital przejmie województwo kujawsko-pomorskie, czyli przejdzie na utrzymanie wszystkich mieszkańców województwa. Ten pomysł krytykowany jest przez bydgoskiego radnego Romana Jasiakiewicza. Marszałek decyzji w tej sprawie nie podjął, zapowiada przeanalizowanie propozycji.

    Etykiety: Grudziądz
  • (Czarna) magia 500 plus

    Program 500 + zrobił furorę wśród polskich rodzin. Dzięki niemu partia rządząca zaskarbiła sobie zaufanie wyborców. Na pierwszy rzut oka wydaje się on pozytywny. Niestety, nawet najlepszy heros ma swoją wadę. Co jest piętą Achillesową programu 500 plus?

    Etykiety: 500Plus

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.