Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski ratusz wyjaśnia dlaczego emituje obligacje

Inowrocławski ratusz wyjaśnia dlaczego emituje obligacje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 24 kwiecień 2018 23:52

W związku z kierowanymi do nas pytaniami, uprzejmie wyjaśniam, że projekt uchwały w sprawie emisji obligacji nie zwiększa zadłużenia miasta, gdyż jego poziom został już wcz eśniej przyjęty przez radnych – informuje w komunikacie Urząd Miasta Inowrocławia.

 

Zgodę na wyemitowanie obligacji w danej kwocie, Rada Miejska Inowrocławia wyraziła 9 kwietnia, a wspomniany projekt uchwały jest jedynie uszczegółowieniem poprzedniej uchwały z uwzględnieniem inwestycji, które mają być w tej formie sfinansowane.

 

Przypomnijmy, że środki z zobowiązań, również zgodnie z decyzją Rady Miejskiej Inowrocławia, przeznaczone są wyłącznie na inwestycje, z których większość jest już realizowana, np. zakup autobusów, przebudowę ulicy Błonie, remont ulicy Budowlanej, termomodernizację hali sportowej w Mątwach, rewitalizację parków w Mątwach i na osiedlu Piastowskim, budowę oświetlenia, remont parku linowego, montaż monitoringu, modernizację budynków żłobków, przedszkoli i szkół, zakup mieszkań i modernizację budynków mieszkalnych, remontu kilku ulic na osiedlu Stare Miasto wraz z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną i oświetleniem: ul. Stare Miasto, Młyńska, Plebanka, Poprzeczna i Przypadek – pisze dalej Adrianna Herrmann, z Urzędu Miasta Inowrocławia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Wiadomości z regionu

Śledź nas