Jesteś tutaj: HomeInowrocławPo pożarze kamienicy zamieszkałej przez posła Brejzę

Po pożarze kamienicy zamieszkałej przez posła Brejzę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 30 maj 2018 16:55

We wtorek policjanci zamieszkali 51-letniego Sławomira M., sąsiada posła Krzysztofa Brejzy, któremu postawiono zarzut nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia mieszkańców kamienicy. Do pożaru doszło w nocy z piątku na sobotę.

 

Pożar w Inowrocławiu, wybuchł w przenośnej plastikowej toalecie, która znajdowała się pod kamienicą. Ogień rozprzestrzenił się jednak na jedną ze ścian kamienicy, zamieszkałej przez parlamentarzystę. Wzdłuż tej ściany biegła instalacja gazowa, która zdaniem posła Krzysztofa Brejzy mogła ulec rozszczelnieniu co mogło zakończyć się nawet wybuchem. Poseł Brejza zawiadomił już w niedzielę prokuraturę o spowodowaniu zagrożenia dla życia swoich najbliższych.

 

W internecie pojawiło się wiele grafik i komentarzy drwiących z sytuacji, przede wszystkim z tego, że płonęła przenośna toaleta. Poważnie sprawę traktuje jednak szef MSWiA minister Joachim Brudziński. Policjantom udało się ustalić tożsamość potencjalnego sprawcy zdarzenia Sławomira M., który składał wczoraj przed policjantami a potem prokuratorem wyjaśnienia. Z racji rozbieżności w tych zeznaniach, śledczy nie przedstawiają jednoznacznej oceny sytuacji. Nieoficjalnie się mówi, że przyczyną pożaru mógł być niedopałek papierosa. Historia zna wiele przypadków, gdzie przez takie błahe rzeczy dochodziło do dość dużych tragedii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

 • Boniek: Dla mnie wszystko zaczęło się na Zawiszy

  23 maja rozpoczną się w Polsce Mistrzostwa Świata do lat 20 pod egidą FIFA. Na oficjalnej stronie międzynarodowej federacji piłkarskiej opublikowany został wywiad z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, w którym nawiązuje on do Bydgoszczy i do bydgoskiego Zawiszy. Wśród miast gospodarzy tego turnieju będzie również miasto położone nad Brdą.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 - rokiem Powstania Wielkopolskiego w województwie kujawsko-pomorskim

Kosma Złotowski

 • Sobota dniem żałoby narodowej

  We wtorek zapadła decyzja, że pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę. Dzień wcześniej prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że dzień pogrzebu będzie dniem żałoby narodowej.

 • Sondaże wieszczą nam utratę europosła

  Obecnie województwo kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim reprezentuje 3 parlamentarzystów. Wydaje się dość prawdopodobne, iż za kilka tygodni ta reprezentacja się skurczy. Sondaży nie można traktować oczywiście jak wyroczni, ale też nie będzie łatwo przeskoczyć pewnych prawidłowości algorytmów w oparciu o które działa ordynacja wyborcza w Polsce.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.