Jesteś tutaj: HomeInowrocławPo pożarze kamienicy zamieszkałej przez posła Brejzę

Po pożarze kamienicy zamieszkałej przez posła Brejzę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 30 maj 2018 16:55

We wtorek policjanci zamieszkali 51-letniego Sławomira M., sąsiada posła Krzysztofa Brejzy, któremu postawiono zarzut nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia mieszkańców kamienicy. Do pożaru doszło w nocy z piątku na sobotę.

 

Pożar w Inowrocławiu, wybuchł w przenośnej plastikowej toalecie, która znajdowała się pod kamienicą. Ogień rozprzestrzenił się jednak na jedną ze ścian kamienicy, zamieszkałej przez parlamentarzystę. Wzdłuż tej ściany biegła instalacja gazowa, która zdaniem posła Krzysztofa Brejzy mogła ulec rozszczelnieniu co mogło zakończyć się nawet wybuchem. Poseł Brejza zawiadomił już w niedzielę prokuraturę o spowodowaniu zagrożenia dla życia swoich najbliższych.

 

W internecie pojawiło się wiele grafik i komentarzy drwiących z sytuacji, przede wszystkim z tego, że płonęła przenośna toaleta. Poważnie sprawę traktuje jednak szef MSWiA minister Joachim Brudziński. Policjantom udało się ustalić tożsamość potencjalnego sprawcy zdarzenia Sławomira M., który składał wczoraj przed policjantami a potem prokuratorem wyjaśnienia. Z racji rozbieżności w tych zeznaniach, śledczy nie przedstawiają jednoznacznej oceny sytuacji. Nieoficjalnie się mówi, że przyczyną pożaru mógł być niedopałek papierosa. Historia zna wiele przypadków, gdzie przez takie błahe rzeczy dochodziło do dość dużych tragedii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

 • Najważniejsze informacje związane z wyborami

  W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy przedstawicieli do różnych szczebli samorządy w kadencji 2018-2023. Wybierać będziemy prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych wojewódzkich, radnych powiatowych i gminnych. Oznacza to, że będziemy głosowali na kilku kartach.

 • Rozpoczyna się cisza wyborcza

  O północy rozpoczęła się cisza wyborcza - wszela agitacja wyborcza jest zakazana. Jest to czas, w którym wyborcy będą mogli na spokojnie przemyśleć na kogo oddadzą swój głos w niedzielę 21 października. Zakończona kampania byla dość intensywna, stąd też kilkadziesiąt godzin ciszy wyborczej zapewne wszystkim dobrze zrobi.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.