Jesteś tutaj: HomeInowrocławPo pożarze kamienicy zamieszkałej przez posła Brejzę

Po pożarze kamienicy zamieszkałej przez posła Brejzę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 30 maj 2018 16:55

We wtorek policjanci zamieszkali 51-letniego Sławomira M., sąsiada posła Krzysztofa Brejzy, któremu postawiono zarzut nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia mieszkańców kamienicy. Do pożaru doszło w nocy z piątku na sobotę.

 

Pożar w Inowrocławiu, wybuchł w przenośnej plastikowej toalecie, która znajdowała się pod kamienicą. Ogień rozprzestrzenił się jednak na jedną ze ścian kamienicy, zamieszkałej przez parlamentarzystę. Wzdłuż tej ściany biegła instalacja gazowa, która zdaniem posła Krzysztofa Brejzy mogła ulec rozszczelnieniu co mogło zakończyć się nawet wybuchem. Poseł Brejza zawiadomił już w niedzielę prokuraturę o spowodowaniu zagrożenia dla życia swoich najbliższych.

 

W internecie pojawiło się wiele grafik i komentarzy drwiących z sytuacji, przede wszystkim z tego, że płonęła przenośna toaleta. Poważnie sprawę traktuje jednak szef MSWiA minister Joachim Brudziński. Policjantom udało się ustalić tożsamość potencjalnego sprawcy zdarzenia Sławomira M., który składał wczoraj przed policjantami a potem prokuratorem wyjaśnienia. Z racji rozbieżności w tych zeznaniach, śledczy nie przedstawiają jednoznacznej oceny sytuacji. Nieoficjalnie się mówi, że przyczyną pożaru mógł być niedopałek papierosa. Historia zna wiele przypadków, gdzie przez takie błahe rzeczy dochodziło do dość dużych tragedii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Trzymamy kciuki za Falę Świekatowo

  Co trzeba przyznać piłkarzom i działaczom Fali Świekatowo, to wielką ambicję i walkę do końca na boiskach A-klasy. Przez dużą część sezonu Fala rywalizowała przeciwko Zawiszy Bydgoszcz z różnicą zaledwie jednego punktu. Z tego powodu Fali V liga się również należy.

 • Twórcy awansu spotkali się podsumować sezon

  W poniedziałek w klubie Soda odbyło się spotkanie piłkarzy Zawiszy, zespołu trenerskiego oraz działaczy Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawiszy”, a także sponsorów klubu. W luźnej atmosferze podsumowano zakończony awansem do V ligi sezon. Wzajemnie wszyscy mobilizowali się również do osiągnięcia nowego celu, jakim ma być awans do IV ligi w sezonie 2018/2019.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co mają mecze reprezentacji do natężenia ruchu w polskich miastach?

  Wynik meczu Polski z Senegalem wywoływać może pełen niedosyt, który przeżyło wielu Polaków kibicujących biało-czerwonym przed telewizorami. W takiej sytuacji naturalnym zjawiskiem jest zmniejszenie liczby pojazdów na drogach. Są tacy, którzy próbują nawet szacować skalę tego zjawiska.

 • Tego jeszcze nie było – polscy posłowie próbują lokować amerykanom bazy wojskowe

  Dodać można, że chodzi o polityków z naszego regionu. Kilka dni temu informowaliśmy o analizie jaką polskie ministerstwo obrony narodowej opracowało dla Amerykanów, gdzie sugeruje się im zbudowanie stałej bazy w naszym województwie. Do boju ruszyła od razu posłanka Anna Sobecka z Torunia, walczą również bydgoscy posłowie – poseł Paweł Olszewski apeluje do posła Latosa, aby zadbał o lokalizację w Bydgoszczy. Inny poseł chciałby te bazy natomiast w Grudziądzu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.