Jesteś tutaj: HomeInowrocławPo pożarze kamienicy zamieszkałej przez posła Brejzę

Po pożarze kamienicy zamieszkałej przez posła Brejzę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 30 maj 2018 16:55

We wtorek policjanci zamieszkali 51-letniego Sławomira M., sąsiada posła Krzysztofa Brejzy, któremu postawiono zarzut nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia mieszkańców kamienicy. Do pożaru doszło w nocy z piątku na sobotę.

 

Pożar w Inowrocławiu, wybuchł w przenośnej plastikowej toalecie, która znajdowała się pod kamienicą. Ogień rozprzestrzenił się jednak na jedną ze ścian kamienicy, zamieszkałej przez parlamentarzystę. Wzdłuż tej ściany biegła instalacja gazowa, która zdaniem posła Krzysztofa Brejzy mogła ulec rozszczelnieniu co mogło zakończyć się nawet wybuchem. Poseł Brejza zawiadomił już w niedzielę prokuraturę o spowodowaniu zagrożenia dla życia swoich najbliższych.

 

W internecie pojawiło się wiele grafik i komentarzy drwiących z sytuacji, przede wszystkim z tego, że płonęła przenośna toaleta. Poważnie sprawę traktuje jednak szef MSWiA minister Joachim Brudziński. Policjantom udało się ustalić tożsamość potencjalnego sprawcy zdarzenia Sławomira M., który składał wczoraj przed policjantami a potem prokuratorem wyjaśnienia. Z racji rozbieżności w tych zeznaniach, śledczy nie przedstawiają jednoznacznej oceny sytuacji. Nieoficjalnie się mówi, że przyczyną pożaru mógł być niedopałek papierosa. Historia zna wiele przypadków, gdzie przez takie błahe rzeczy dochodziło do dość dużych tragedii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

 • Pogrom po ciężkim meczu w Jabłonowie Pomorskim

  Dobry, nerwowego początek - tak można w skrócie opisać mecz 2 kolejki V ligi w Jabłonowie Pomorskim, blisko granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Gospodarze podeszli do tego meczu ambitnie i przy odrobinie szczęścia mogli prowadzić po pierwszej połowie.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.