Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny szuka pomysłu na rozwiązanie problemów parkingowych osiedla Toruńskiego

Radny szuka pomysłu na rozwiązanie problemów parkingowych osiedla Toruńskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 28 czerwiec 2018 12:11

Mieszkańcy Toruńskiego skarżą się na małą liczbę miejsc, gdzie mogliby parkować swoje pojazdy. Ich oczekiwania dotarły do radnego Macieja Basińskiego, który po analizie planu przestrzennego uznał, że dobrym miejscem mogłaby być nieużytkowana przez Zakład Energetyki Cieplnej Kotłownia, ulokowana przy ulicy Św. Ducha.

Zarządcy sklepów wielkopowierzchniowych widząc deficyt miejsc parkingowych zaczęły kontrolować również swoje parkingi, aby były one dostępne dla klientów, a nie zajmowane przez mieszkańców mieszkań. Radny Maciej Basiński w interpelacji do prezydenta wskazał, że kotłownia została wyłączona przez ZEC z eksploatacji 31grudnia 2016 roku. Działka miejska jest zatem obecnie niewykorzystywana, a w jego opinii jej odpowiednie zagospodarowanie mogłoby pomóc w rozwiązaniu problemów parkingowych.

 

W odpowiedzi Ewa Witkowska, zastępca prezydenta Inowrocławia, postanowiła zwrócić się do Zakładu Energetyki Cieplnej z prośbą o wyrażenie stanowiska. Pozwoli to Urzędowi Miasta rozpatrzyć koncepcje radnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Niemcy podpisują rozejm – Powstanie Wielkopolskie kończy się zwycięstwem

  16 lutego 1919 roku zawarty został rozejm w Trewirze – jest to data uznana za symboliczny koniec Powstania Wielkopolskiego. Rozejm w Trewirze stał się symbolem zwycięstwa powstania, bowiem jego ustalenia sprawiły, że strony rozejmu uznały tereny zajęte przez powstańców, za znajdujące się pod polską kontrolą.

 • Pamięci premiera Olszewskiego

  W piątek i sobotę trwa w Polsce żałoba narodowa w związku ze śmiercią byłego premiera Jana Olszewskiego, wcześniej zasłużonego działacza opozycji antykomunistycznej. Dla uczczenia jego pamięci w czwartek Senat RP przyjął uchwałę, której treść w całości publikujemy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.