Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny szuka pomysłu na rozwiązanie problemów parkingowych osiedla Toruńskiego

Radny szuka pomysłu na rozwiązanie problemów parkingowych osiedla Toruńskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 28 czerwiec 2018 12:11

Mieszkańcy Toruńskiego skarżą się na małą liczbę miejsc, gdzie mogliby parkować swoje pojazdy. Ich oczekiwania dotarły do radnego Macieja Basińskiego, który po analizie planu przestrzennego uznał, że dobrym miejscem mogłaby być nieużytkowana przez Zakład Energetyki Cieplnej Kotłownia, ulokowana przy ulicy Św. Ducha.

Zarządcy sklepów wielkopowierzchniowych widząc deficyt miejsc parkingowych zaczęły kontrolować również swoje parkingi, aby były one dostępne dla klientów, a nie zajmowane przez mieszkańców mieszkań. Radny Maciej Basiński w interpelacji do prezydenta wskazał, że kotłownia została wyłączona przez ZEC z eksploatacji 31grudnia 2016 roku. Działka miejska jest zatem obecnie niewykorzystywana, a w jego opinii jej odpowiednie zagospodarowanie mogłoby pomóc w rozwiązaniu problemów parkingowych.

 

W odpowiedzi Ewa Witkowska, zastępca prezydenta Inowrocławia, postanowiła zwrócić się do Zakładu Energetyki Cieplnej z prośbą o wyrażenie stanowiska. Pozwoli to Urzędowi Miasta rozpatrzyć koncepcje radnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.