Jesteś tutaj: HomeInowrocławSejmik wyraził zgodę na opóźnienie inwestycji przy ulicy Magazynowej

Sejmik wyraził zgodę na opóźnienie inwestycji przy ulicy Magazynowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 lipiec 2018 16:21
Sejmik wyraził zgodę na opóźnienie inwestycji przy ulicy Magazynowej Fot: UM Inowrocław

Jedną z ważniejszych inwestycji w Inowrocławiu, w ramach bieżącej perspektywy finansowej, będzie budowa tunelu łączącego ulicę Magazynową z dworcem kolejowym oraz budowa przy niej parkingu. Sprawić ma to, że inowrocławski dworzec stanie się węzłem przesiadkowym. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się do końca sierpnia 2018 roku, czyli w ciągu najbliższego miesiąca.

28 grudnia 2016 roku Miasto Inowrocław zawarło z Województwem Kujawsko-Pomorskim porozumienie na realizację tej inwestycji, z założeniem, że ulica Magazynowa zyska status drogi wojewódzkiej. Porozumienie zakładało realizację tej inwestycji do 31 sierpnia 2018 roku.

 

W drugiej połowie czerwca prezydent Ryszard Brejza miał poinformować, na piśmie, marszałka, iż zachowanie tego terminu jest nierealne, z uwagi na małe zaawansowanie inwestycji. Dzisiaj na sesji Sejmiku Województwa poproszono radnych o zgodę zmianę w treści porozumienia, tak aby dać jeszcze równo rok na realizację tej inwestycji – do 31 sierpnia 2019 roku. Sejmik zgodę na to udzielił.

 

Jedną z przyczyn zapóźnień był problem ze znalezieniem wykonawcy. Jeden z przetargów musiał zostać unieważniony, gdy okazało się, że fundusze zabezpieczone na inwestycję przez Inowrocław są za małe. Prezydent Ryszard Brejza przed rozpisaniem drugiego przetargu musiał poprosić Radę Miejska o zgodę na zwiększenie finansowania zadania o kolejne 5 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Konsultacje uchwały antysmogowej będą przedłużone

  Dzisiaj pierwotnie powinny zakończyć się konsultacje społeczne nad tzw. uchwałą antysmogową dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wielu samorządowców narzeka, że czasu na konsultacje było zbyt mało, dzisiaj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że przedłużone zostaną one do końca marca.

 • Kujawsko-Pomorskie z najniższymi wskaźnikami w wykorzystaniu funduszy z UE

  Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senatu przedstawiona została informacja rządu ze współpracy z Unią Europejską w drugim półroczu 2018 roku. Senatorom przedstawiono również postępy we wdrażaniu programów operacyjnych w ramach Polityki Spójności UE. RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w tym zestawieniu uzyskuje najniższe wskaźniki.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.