Jesteś tutaj: HomeInowrocławSejmik wyraził zgodę na opóźnienie inwestycji przy ulicy Magazynowej

Sejmik wyraził zgodę na opóźnienie inwestycji przy ulicy Magazynowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 lipiec 2018 16:21
Sejmik wyraził zgodę na opóźnienie inwestycji przy ulicy Magazynowej Fot: UM Inowrocław

Jedną z ważniejszych inwestycji w Inowrocławiu, w ramach bieżącej perspektywy finansowej, będzie budowa tunelu łączącego ulicę Magazynową z dworcem kolejowym oraz budowa przy niej parkingu. Sprawić ma to, że inowrocławski dworzec stanie się węzłem przesiadkowym. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się do końca sierpnia 2018 roku, czyli w ciągu najbliższego miesiąca.

28 grudnia 2016 roku Miasto Inowrocław zawarło z Województwem Kujawsko-Pomorskim porozumienie na realizację tej inwestycji, z założeniem, że ulica Magazynowa zyska status drogi wojewódzkiej. Porozumienie zakładało realizację tej inwestycji do 31 sierpnia 2018 roku.

 

W drugiej połowie czerwca prezydent Ryszard Brejza miał poinformować, na piśmie, marszałka, iż zachowanie tego terminu jest nierealne, z uwagi na małe zaawansowanie inwestycji. Dzisiaj na sesji Sejmiku Województwa poproszono radnych o zgodę zmianę w treści porozumienia, tak aby dać jeszcze równo rok na realizację tej inwestycji – do 31 sierpnia 2019 roku. Sejmik zgodę na to udzielił.

 

Jedną z przyczyn zapóźnień był problem ze znalezieniem wykonawcy. Jeden z przetargów musiał zostać unieważniony, gdy okazało się, że fundusze zabezpieczone na inwestycję przez Inowrocław są za małe. Prezydent Ryszard Brejza przed rozpisaniem drugiego przetargu musiał poprosić Radę Miejska o zgodę na zwiększenie finansowania zadania o kolejne 5 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

 • Najważniejsze informacje związane z wyborami

  W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy przedstawicieli do różnych szczebli samorządy w kadencji 2018-2023. Wybierać będziemy prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych wojewódzkich, radnych powiatowych i gminnych. Oznacza to, że będziemy głosowali na kilku kartach.

 • Rozpoczyna się cisza wyborcza

  O północy rozpoczęła się cisza wyborcza - wszela agitacja wyborcza jest zakazana. Jest to czas, w którym wyborcy będą mogli na spokojnie przemyśleć na kogo oddadzą swój głos w niedzielę 21 października. Zakończona kampania byla dość intensywna, stąd też kilkadziesiąt godzin ciszy wyborczej zapewne wszystkim dobrze zrobi.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.