Jesteś tutaj: HomeInowrocławSejmik wyraził zgodę na opóźnienie inwestycji przy ulicy Magazynowej

Sejmik wyraził zgodę na opóźnienie inwestycji przy ulicy Magazynowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 lipiec 2018 16:21
Sejmik wyraził zgodę na opóźnienie inwestycji przy ulicy Magazynowej Fot: UM Inowrocław

Jedną z ważniejszych inwestycji w Inowrocławiu, w ramach bieżącej perspektywy finansowej, będzie budowa tunelu łączącego ulicę Magazynową z dworcem kolejowym oraz budowa przy niej parkingu. Sprawić ma to, że inowrocławski dworzec stanie się węzłem przesiadkowym. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się do końca sierpnia 2018 roku, czyli w ciągu najbliższego miesiąca.

28 grudnia 2016 roku Miasto Inowrocław zawarło z Województwem Kujawsko-Pomorskim porozumienie na realizację tej inwestycji, z założeniem, że ulica Magazynowa zyska status drogi wojewódzkiej. Porozumienie zakładało realizację tej inwestycji do 31 sierpnia 2018 roku.

 

W drugiej połowie czerwca prezydent Ryszard Brejza miał poinformować, na piśmie, marszałka, iż zachowanie tego terminu jest nierealne, z uwagi na małe zaawansowanie inwestycji. Dzisiaj na sesji Sejmiku Województwa poproszono radnych o zgodę zmianę w treści porozumienia, tak aby dać jeszcze równo rok na realizację tej inwestycji – do 31 sierpnia 2019 roku. Sejmik zgodę na to udzielił.

 

Jedną z przyczyn zapóźnień był problem ze znalezieniem wykonawcy. Jeden z przetargów musiał zostać unieważniony, gdy okazało się, że fundusze zabezpieczone na inwestycję przez Inowrocław są za małe. Prezydent Ryszard Brejza przed rozpisaniem drugiego przetargu musiał poprosić Radę Miejska o zgodę na zwiększenie finansowania zadania o kolejne 5 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.