Jesteś tutaj: HomeInowrocławSejmik wyraził zgodę na opóźnienie inwestycji przy ulicy Magazynowej

Sejmik wyraził zgodę na opóźnienie inwestycji przy ulicy Magazynowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 lipiec 2018 16:21
Sejmik wyraził zgodę na opóźnienie inwestycji przy ulicy Magazynowej Fot: UM Inowrocław

Jedną z ważniejszych inwestycji w Inowrocławiu, w ramach bieżącej perspektywy finansowej, będzie budowa tunelu łączącego ulicę Magazynową z dworcem kolejowym oraz budowa przy niej parkingu. Sprawić ma to, że inowrocławski dworzec stanie się węzłem przesiadkowym. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się do końca sierpnia 2018 roku, czyli w ciągu najbliższego miesiąca.

28 grudnia 2016 roku Miasto Inowrocław zawarło z Województwem Kujawsko-Pomorskim porozumienie na realizację tej inwestycji, z założeniem, że ulica Magazynowa zyska status drogi wojewódzkiej. Porozumienie zakładało realizację tej inwestycji do 31 sierpnia 2018 roku.

 

W drugiej połowie czerwca prezydent Ryszard Brejza miał poinformować, na piśmie, marszałka, iż zachowanie tego terminu jest nierealne, z uwagi na małe zaawansowanie inwestycji. Dzisiaj na sesji Sejmiku Województwa poproszono radnych o zgodę zmianę w treści porozumienia, tak aby dać jeszcze równo rok na realizację tej inwestycji – do 31 sierpnia 2019 roku. Sejmik zgodę na to udzielił.

 

Jedną z przyczyn zapóźnień był problem ze znalezieniem wykonawcy. Jeden z przetargów musiał zostać unieważniony, gdy okazało się, że fundusze zabezpieczone na inwestycję przez Inowrocław są za małe. Prezydent Ryszard Brejza przed rozpisaniem drugiego przetargu musiał poprosić Radę Miejska o zgodę na zwiększenie finansowania zadania o kolejne 5 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • O tym jak samoloty celowo rozpylają nad Polską truciznę

  Rozwój technologii sprawia, że w internecie każdy może publikować właściwie wszystko co mu przyjdzie do głowy. Pozwala to np. rozpowszechniać teorie o tym jak za pomocą szczepionek planuje się dokonać ,,depopulacji ludzkości”, truć mają nas natomiast chemikalia celowo wypuszczane przez latające samoloty tzw. ,,chemitrails”. Gorzej, gdy takie teorie zaczynają rozpowszechniać przedstawiciele polskiego parlamentu, izby którzy mimo wszystko powinni starać się dbać o poważny wizerunek.

 • Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

  Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.