Jesteś tutaj: HomeInowrocławDojdzie do pojedynku Brejzy z Bogdanowiczem?

Dojdzie do pojedynku Brejzy z Bogdanowiczem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 17 lipiec 2019 00:47

Z każdym dniem zbliżamy się do wyborów parlamentarnych, jedną z ciekawszych przedwyborczych niewiadomych jest to, kto będzie walczył o mandat senatora sprawowany przez Jana Rulewskiego z powiatów: inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, żnińskiego oraz sępoleńskiego. Wiadome jest natomiast to, że Rulewski nie będzie miał poparcia Platformy Obywatelskiej, które uzyskał przed obecną i poprzednią kadencją.

Era rządów Ryszarda Brejzy dobiegnie końca?

 

Ubiegłoroczne wybory samorządowe pokazały, że obóz Ryszarda Brejzy dominuje politycznie w Inowrocławiu, że może rządzić miastem przez kolejną dekadę. Przypomnijmy, że Brejza prezydentem Inowrocławia jest już od kilkunastu lat. Obóz Brejzy nawet poszedł do przodu, bowiem zdominował także wybory do władz powiatu inowrocławskiego. Nie zanosi się zatem na koniec rządów prezydenta Ryszarda Brejzy, no chyba że... sam zrezygnuje, obejmując np. mandat senatora. W kręgach polityczny mówi się, że taki scenariusz może mieć miejsce w najbliższych wyborach.

 

Jeżeli chodzi o PiS to najbardziej prawdopodobnym kandydatem wydaje się wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który będąc przedstawicielem rządu w terenie, również jest aktywnym politykiem Prawa i Sprawiedliwości, pełniąc funkcję szefa struktur partii w powiecie inowrocławskim. W ostatnim czasie wojewoda bierze udział w spotkaniach promujących program Rodzina 500 plus plus w terenie, może jednocześnie budować swój przedwyborczy wizerunek. Bogdanowicz jest w tej chwili najbardziej brany pod uwagę jako kandydat do Senatu. Rozważany jest też, ale bardziej rezerwowo, radny wojewódzki Jerzy Gawęda.

 

W tych wyborach dość duże znaczenie na szansę kandydatów, może mieć to ilu ich się zarejestruje oraz jak przełoży się to na rozkład poparcia elektoratów.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu