Jesteś tutaj: HomeInowrocławDojdzie do pojedynku Brejzy z Bogdanowiczem?

Dojdzie do pojedynku Brejzy z Bogdanowiczem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 17 lipiec 2019 00:47

Z każdym dniem zbliżamy się do wyborów parlamentarnych, jedną z ciekawszych przedwyborczych niewiadomych jest to, kto będzie walczył o mandat senatora sprawowany przez Jana Rulewskiego z powiatów: inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, żnińskiego oraz sępoleńskiego. Wiadome jest natomiast to, że Rulewski nie będzie miał poparcia Platformy Obywatelskiej, które uzyskał przed obecną i poprzednią kadencją.

Era rządów Ryszarda Brejzy dobiegnie końca?

 

Ubiegłoroczne wybory samorządowe pokazały, że obóz Ryszarda Brejzy dominuje politycznie w Inowrocławiu, że może rządzić miastem przez kolejną dekadę. Przypomnijmy, że Brejza prezydentem Inowrocławia jest już od kilkunastu lat. Obóz Brejzy nawet poszedł do przodu, bowiem zdominował także wybory do władz powiatu inowrocławskiego. Nie zanosi się zatem na koniec rządów prezydenta Ryszarda Brejzy, no chyba że... sam zrezygnuje, obejmując np. mandat senatora. W kręgach polityczny mówi się, że taki scenariusz może mieć miejsce w najbliższych wyborach.

 

Jeżeli chodzi o PiS to najbardziej prawdopodobnym kandydatem wydaje się wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który będąc przedstawicielem rządu w terenie, również jest aktywnym politykiem Prawa i Sprawiedliwości, pełniąc funkcję szefa struktur partii w powiecie inowrocławskim. W ostatnim czasie wojewoda bierze udział w spotkaniach promujących program Rodzina 500 plus plus w terenie, może jednocześnie budować swój przedwyborczy wizerunek. Bogdanowicz jest w tej chwili najbardziej brany pod uwagę jako kandydat do Senatu. Rozważany jest też, ale bardziej rezerwowo, radny wojewódzki Jerzy Gawęda.

 

W tych wyborach dość duże znaczenie na szansę kandydatów, może mieć to ilu ich się zarejestruje oraz jak przełoży się to na rozkład poparcia elektoratów.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas