Jesteś tutaj: HomeInowrocławKujawskie Centrum Kultury wchodzi pod nietypowy zarząd

Kujawskie Centrum Kultury wchodzi pod nietypowy zarząd

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 19 lipiec 2019 00:28

Agencja Wsparcia Kultury Tomasz Maliszewski z Bydgoszczy będzie przez trzy lata zarządzać najważniejszą inowrocławską instytucją kultury, czyli Kujawskim Centrum Kultury. Inowrocław za świadczenie tej usługi zapłaci 380,9 tys. zł.

Wykonawcę usługi zarządzania KCK wybrano na drodze przetargowej – oceniano nie tylko cenę, ale też koncepcje działania oraz doświadczenie w zarządzaniu instytucjami kultury. Zarządzanie poprzez outsourcing to w kulturze zjawisko nowe, ale przykład Inowrocławia nie jest pionierski.

 

Przy ocenie brano pod uwagę proponowaną cenę za wykonanie usługi, doświadczenie osoby, którą dysponuje firma w celu zarządzania instytucją oraz projekt koncepcji działania Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu. Program działania oceniano pod kątem różnorodności i oryginalności proponowanych nowych działań, innowacyjności i kreatywności form promocji Centrum oraz, co bardzo istotnie, pod kątem planowanej wysokości pozyskanych środków finansowych pozabudżetowych – informuje Urząd Miasta Inowrocławia.

 

Firma Tomasza Maliszewskiego zaproponowała rozwijanie marki Ino-Festiwal, ale też nowe propozycje jak program wsparcia inowrocławskich twórców kultury ,,Kopania Kultury” oraz doroczne przyznawanie nagród ,,Sól Kultury”, którymi mają być wyróżniani artyści z całej Polski.

 

Kujawskie Centrum Kultury prowadzi m.in. Teatr Miejski, studio nagrań Telewizji Miejskiej oraz Instytut Prymasa Józefa Glempa.

 

Do tej pory KCK zarządzali dyrektorzy mianowani przez prezydenta. W nie najlepszym klimacie doszło do jednak do zakończenia współpracy z ostatnią dyrektor Moniką Śliwińską.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu