Jesteś tutaj: HomeInowrocławOferty na przebudowę newralgicznego skrzyżowania w przewidzianym budżecie

Oferty na przebudowę newralgicznego skrzyżowania w przewidzianym budżecie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 13 listopad 2019 00:54

Skrzyżowanie ulic Górniczej, Stanisława Staszica, Poznańskiej i Prymasa Glempa to newralgiczny punkt na drogowej mapie Inowrocławia. Dlatego samorząd miejski oraz powiatowy przy wsparciu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych planują jego przebudowę. Wczoraj nastąpiło otwarcie ofert w przetargu.

Całe przedsięwzięcie opiera się na bliskiej współpracy miasta Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego, wraz z rządowym wsparciem finansowym. Miasto opracowało dokumentacje dla przebudowy skrzyżowania, z racji tego, iż skrzyżowanie należy do powiatu to z kolei samorząd powiatowy zlecił jego przebudowę. Przedsięwzięcie to jednak dwa przetargi, Inowrocław dla sprawnego ruchu po przebudowie skrzyżowania zlecił przebudowę ulicy Górniczej oraz ukończenie budowy ulicy Glempa.

Na zadanie zlecone przez miasto przewidziano budżet na poziomie 6,18 mln zł, najtańszą ofertę złożyła firma ,,INODROG” za 4,3 mln zł. Z kolei na przebudowę skrzyżowania firma Colas Polska zaoferowała cenę 5,8 mln zł.

 

Z uwagi na to, że obie najtańsze oferty mieszczą się w przewidzianym budżecie, jeżeli weryfikacja ofert potwierdzi ich wiarygodność, to niedługo zostaną podpisane umowy na wykonanie prac budowlanych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

  – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu