Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezes NFZ: Tylko 10 pozytywnych wyników u 3,2 tys. kuracjuszy badanych pod kątem COVID-19

Prezes NFZ: Tylko 10 pozytywnych wyników u 3,2 tys. kuracjuszy badanych pod kątem COVID-19

Napisane przez  PAP / Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 21 czerwiec 2020 10:06

Wśród osób, które obligatoryjnie poddawane są testom na obecność koronawirusa przed wyjazdem do sanatoriów, tylko u 10 z 3,2 tys. wykryto chorobę – podsumował w piątek we wpisie na Twitterze prezes NFZ Adam Niedzielski.

 

 

"Na 3,2 tys. wymazów na COVID19, zrobionych wśród kuracjuszy przed wyjazdem do sanatoriów, tylko 10 wyników pozytywnych, czyli jedynie 3 promile! Zaprzecza to tezom dotyczącym wielokrotnie większej rzeczywistej liczby zachorowań od danych podawanych oficjalnie" – napisał Niedzielski.

 

Uzdrowiska od poniedziałku, tj. od 15 czerwca, wznowiły działalność zwieszoną na czas epidemii. Prezes funduszu, pytany przez PAP na początku tygodnia o prognozy dotyczące wyjazdów, odpowiedział, że do 114 sanatoriów powinno do końca czerwca przyjechać blisko 17,5 tys. kuracjuszy.

 

Część z nich to nowe osoby, ale również te, które musiały przerwać leczenie po 14 marca i nie spędziły w uzdrowisku dłużej niż 15 dni.

 

Przed planowanym wyjazdem każda osoba powinna wykonać test diagnostyczny, którego wynik przesądza o wyjeździe do sanatorium.(PAP)

 

Autorka: Klaudia Torchała

tor/ joz/

 


Sanatoria to ważna gałaźć turystyczna w województwie kujawsko-pomorskim, w tym w Inowrocławiu. Powrót kuracjuszy do inowrocławskich sanatoriów powinien być zauważony przez lokalnych przedsiębiorców żyjacych ze świadczenia usług turystycznych.  Każda osoba udająca się na turnus w sanatorium musi być przepadana na obecność COVID-19.

 

W minionym tygodniu po remoncie otwato inowrocławską tężnie solankową.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Grudzień okazał się jeszcze tragiczniejszy o listopada

    W grudniu według danych Eurostatu w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 3,5 tys. zgonów, to najwięcej od czasu II wojny światowej, także więcej o listopada, który uznawany był do tej pory jako najbardziej tragiczny miesiąc – prawie 2,9 tys. zgonów. Wstępne dane wskazują, że w 2020 roku w naszym województwie zmarło ponad 26 tys. osób.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu