Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzez Inowrocław przejechały ciągniki – w ramach protestu

Przez Inowrocław przejechały ciągniki – w ramach protestu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 07 październik 2020 16:28
Przez Inowrocław przejechały ciągniki – w ramach protestu Fot: Kurier Inowrocławski Ki24.info

Dzisiaj w całej Polsce odbywały się protesty rolników, którzy wyrażali swoją dezaprobatę dla uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która w praktyce uniemożliwi dalsze prowadzenie działalności hodowcom zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego. Protesty w różnych miejscach kraju były inne – przez Inowrocław odbył się głośny przejazd ciągników.

Rolnicy wyruszyli z Gniewkowa, skąd udali się do Inowrocławia, przejeżdżając jego głównymi ulicami. Na drzwiach biura senatorskiego Krzysztofa Brejzy wywiesili petycję – obecnie bowiem ustawa jest procedowana w Senacie. W przyszłym tygodniu planowana jest duża manifestacja rolników z całej Polski w Warszawie.

 

Materiał Ki24.info:

 

Zdaniem rolników w praktyce stracą oni rynki w Izraelu i krajach arabskich, gdzie polska żywność przez lata budowała sobie dobrą markę.

 

Tak wyglądał dzisiejszy protest w Bydgoszczy: Rolnicy przywieźli dla posłów na taczkach obornik

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu