Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrawie 300 bezrobotnych mniej

Prawie 300 bezrobotnych mniej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 14 lipiec 2013 13:04

Okres wiosenny i wakacyjny sprzyja pracom sezonowym, nic więc dziwnego, że także w Inowrocławiu kolejny miesiąc z rzędu spada bezrobocie. Pod koniec czerwca w powiecie inowrocławskim zarejestrowanych było 14.938 osób bez pracy, czyli o prawie 300 mniej niż miesiąc wcześniej. Stopa bezrobocia najprawdopodobniej spadła już (brak jeszcze dokładnych wyliczeń) poniżej 23%.

Patrząc jednak z punktu widzenia skali kraju, jest to cały czas bardzo dużo. Stopa bezrobocia w Polsce pod koniec maja wynosiła 13,5%, spodziewać się można, że pod koniec czerwca będzie to jeszcze mniej.

 

Najwięcej bezrobotnych zamieszkuje miasto Inowrocław prawie 7 tys. Dość  duże bezrobocie występuje także we wsi Inowrocław, ponad 1 tys. osób. W gminie Kruszwica zamieszkuje ponad 1,8 tys. bezrobotnych, z tego  939 to mieszkańcy obszarów wiejskich. W Janikowie bez pracy jest ponad tysiąc osób, z tego 758 osoby to mieszkańcy miasta. W Gniewkowie bez pracy jest prawie 1,3 tys. osób, w Złotnikach Kujawskich zamieszkuje 888 bezrobotnych.

 

O tym jaka jest naprawdę kondycja rynku pracy w powiecie inowrocławskim powiedzieć będziemy mogli na jesień, gdy skończy się okres prac sezonowych. Związkowcy przewidują, że we wrześniu pracę straci nawet 10 tys. nauczycieli w skali kraju, także niepewny jest los kolejarzy z Kujawsko-Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.   

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu