Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław nie załapał się na ,,schetynówki”

Inowrocław nie załapał się na ,,schetynówki”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 07 listopad 2013 15:36

Wojewoda rozdysponowała 15  mln zł w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, popularnie nazywanego ,,schetynówkami”. Zadania związane z powiatem inowrocławskim znalazły się na listach rezerwowych.

Wstępnie w roku 2014 nasze województwo miało otrzymać około 95 mln zł, administracja rządowa zmniejszyła te kwotę do 15 mln zł.

W ramach puli na drogi powiatowe, władze powiatu inowrocławskiego chciałby przebudować za 2 mln zł odcinek drogi powiatowej nr 2508C: Wojdal – Pakość. Ten projekt znalazł się jednak na liście rezerwowej. Wojewoda wytypowała bowiem do dofinansowania projekty powiatów: tucholskiego, włocławskiego, świeckiego i bydgoskiego.

 

Z dróg gminnych Inowrocław liczył, że uda się przebudować ulicę Alei 800-lecia Inowrocławia za około 1 mln zł (pisaliśmy o tych planach na naszych łamach). Ten projekt także znalazł się na liście rezerwowej. Do realizacji wojewoda wytypowała wnioski gmin Cekcyn, Bukowiec, Grudziądz, Śliwice i Książki.

 

Wnioskodawcy mogę się odwoływać od decyzji wojewody. Ostateczną decyzję o wyborze projektów podejmie Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu