Jesteś tutaj: HomeInowrocławPo przez kulturę chcą nauczyć najmłodszych segregacji śmieci

Po przez kulturę chcą nauczyć najmłodszych segregacji śmieci

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 17 styczeń 2014 19:16

W gminie Kruszwica ruszyła akcja edukacji ekologicznej, która po przez przedstawienia teatralne ma nauczyć najmłodszych obywateli, w jaki sposób należy segregować odpady. Jak pokazuje praktyka cały czas poziom wiedzy ekologicznej wśród Polaków jest niski, o czym świadczą chociażby cały czas powstające dzikie wysypiska śmieci.

Dzieci obserwują jak jeden z pierwszych władców Polski Popiel, który urzędował w Kruszwicy, rozmawia ze swoim Gryzomirem, przypominającym mysz, na tematy związane z właściwą segregacją odpadów. Mamy zatem nawiązanie do lokalnej tradycji.

 

Koordynatorem inicjatywy jest zastępca burmistrza Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz. Przedstawienia przygotowywane są natomiast przez grupę teatralną działającą przy CKiS ,,Ziemowit” w Kruszwicy, pod okiem Pawła Lewartowskiego.

 

Celem głównym akcji jest edukacja najmłodszych jednak liczymy również na to, że najmłodsi będą segregację propagowali w swoich rodzinach. Akcja przeprowadzona będzie we wszystkich przedszkolach i punktach przedszkolnych na terenie naszej gminy. Następnie  projekt obejmie dzieci ze szkół podstawowych – wyjaśnia Mikołaj Bogdanowicz.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu