Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni PO chcą, aby starosta dotował sport zamiast publikacje prasowe

Radni PO chcą, aby starosta dotował sport zamiast publikacje prasowe

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław piątek, 17 styczeń 2014 21:16

Kilka miesięcy temu pisaliśmy na naszych łamach o tym, że Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu za kwotę 120 tys. zł rocznie kupuje artykuły w jednej z gazet. Radni Platformy Obywatelskiej uznali, że te pieniądze należy przeznaczyć na rozwój sportu, który w ich opinii przez władze powiatowe jest zaniedbywany.

 

Miasto Inowrocław w roku 2014 chce przeznaczyć na wspieranie organizacji sportowych 330 tys. zł, starostwo na organizacje sportowe i kulturalne przeznaczyć chce łącznie tylko 50 tys. zł.

W artykule pt. ,, Urzędnicy powiatowi w pisaniu artykułów mogli by rywalizować z dziennikarzami”, który opublikowaliśmy w październiku informowaliśmy, że starostwo w Tygodniku Powiatu i Gminy za pieniądze podatników w ciągu 6 miesięcy opublikowało 121 publikacji.  Głównym zamierzeniem tych artykułów jest promocja działalności starostwa.

 

Wierzymy, że zamiast sponsorowania wydawanego przez Express Tygodnika, w którym jedynym sportem zaczyna być polowanie na radnych opozycyjnych wobec PSL, Powiat zacznie sponsorować liczne kluby sportowe szkolące dzieci i młodzież. Zapolujmy na dodatkowe środki na sport! – informują radni Wiesława Pawłowska (powiat) oraz Henryk Procek (miasto), którzy współpracują z posłem Krzysztofem Brejzą.

 

 

Trudno było by nie przyznać radnym Platformy Obywatelskiej racji, gdyż zadaniem powiatu nie jest działalność wydawnicza. Na to uwagę zwraca w swoim raporcie o stanie samorządności terytorialnej w Polsce  prof. Jerzy Hausner - Jedną z funkcji prasy jest kontrola władzy, a tej roli nie może spełniać czasopismo samorządowe, albowiem trudno wyobrazić sobie, aby władza kontrolowała samą siebie. Na domiar złego prasę tę zazwyczaj redagują pracownicy samorządu, którzy praktycznie nie odważą się skrytykować swoich przełożonych.

 

Radni PO powinni zacząć jednak od siebie. Partia ta współrządzi bowiem w mieście Inowrocławiu, a ratusz zajmuje się wydawaniem biuletynu, a także produkcją audycji telewizyjnych na potrzeby sieci kablowej i internetu. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu