Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic

Kruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 03 kwiecień 2020 19:16
Kruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic fot. abcjanikowo24.pl

Widok osób w kombinezonach, którzy rozpylają substancje dezynfekujące znany jest z nagrań pokazujących jak z koronawirusem walczą Chiny. Od dzisiaj takie osoby można spotkać na ulicach Kruszwicy, na Kujawach są gminy, które taką formę walki z epidemią COVID-19 praktykują od kilku dni.

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak poinformował, że od dzisiaj będą odbywały się regularne dezynfekcje miejsc, gdzie gromadzą się mieszkańcy, czyli punktami usługowymi jak sklepy, apteki czy placówki pocztowe, a także wiaty przystankowe. Dezynfekcja prowadzona będzie w godzinach nocnych. Burmistrz Witczak jednocześnie apeluje do mieszkańców o przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

 

Od dobrego tygodnia w dezynfekowane w ten sposób są już ulice Janikowa. Zdjęcie z Janikowa powyżej.

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Co się zmienia od 30 maja?

    Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny nie został co prawda jeszcze opublikowany w Dzienniku Ustaw, natomiast znany jest jego projekt do którego nawiązujemy.

    Etykiety: covid19 koronawirus
  • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

    Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu