Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic

Kruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 03 kwiecień 2020 19:16
Kruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic fot. abcjanikowo24.pl

Widok osób w kombinezonach, którzy rozpylają substancje dezynfekujące znany jest z nagrań pokazujących jak z koronawirusem walczą Chiny. Od dzisiaj takie osoby można spotkać na ulicach Kruszwicy, na Kujawach są gminy, które taką formę walki z epidemią COVID-19 praktykują od kilku dni.

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak poinformował, że od dzisiaj będą odbywały się regularne dezynfekcje miejsc, gdzie gromadzą się mieszkańcy, czyli punktami usługowymi jak sklepy, apteki czy placówki pocztowe, a także wiaty przystankowe. Dezynfekcja prowadzona będzie w godzinach nocnych. Burmistrz Witczak jednocześnie apeluje do mieszkańców o przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

 

Od dobrego tygodnia w dezynfekowane w ten sposób są już ulice Janikowa. Zdjęcie z Janikowa powyżej.

 

Komentarze

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

    Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

    Etykiety: Ryszard Bober
  • 14 tys. mandatów za brak maseczek

    Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu