Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic

Kruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 03 kwiecień 2020 19:16
Kruszwica rozpoczyna dezynfekcje ulic fot. abcjanikowo24.pl

Widok osób w kombinezonach, którzy rozpylają substancje dezynfekujące znany jest z nagrań pokazujących jak z koronawirusem walczą Chiny. Od dzisiaj takie osoby można spotkać na ulicach Kruszwicy, na Kujawach są gminy, które taką formę walki z epidemią COVID-19 praktykują od kilku dni.

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak poinformował, że od dzisiaj będą odbywały się regularne dezynfekcje miejsc, gdzie gromadzą się mieszkańcy, czyli punktami usługowymi jak sklepy, apteki czy placówki pocztowe, a także wiaty przystankowe. Dezynfekcja prowadzona będzie w godzinach nocnych. Burmistrz Witczak jednocześnie apeluje do mieszkańców o przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

 

Od dobrego tygodnia w dezynfekowane w ten sposób są już ulice Janikowa. Zdjęcie z Janikowa powyżej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • Wojewoda: Sytuacja jest bardzo poważna

    W środę w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 1216 nowych zachorowań na COVID-19, w poniedziałek było to 1,5 tys. - Sytuacja jest bardzo poważna – powiedział na konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

  • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

    Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wiadomości z regionu