Jesteś tutaj: HomeKruszwicaSamorządy rezygnują z dożynek, ale o podziękowaniu Bogu za plony pamiętają

Samorządy rezygnują z dożynek, ale o podziękowaniu Bogu za plony pamiętają

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica niedziela, 23 sierpień 2020 18:21
Samorządy rezygnują z dożynek, ale o podziękowaniu Bogu za plony pamiętają Fot: Przemysław Bohonos /MojaKruszwica.pl

Na przełomie sierpnia i września w Polsce co roku eksponowana była tradycja dożynek, które organizowano niemal w każdej gminie mającej charakter wiejski lub miejsko-wiejski. W tym roku z uwagi na trudną sytuację epidemiczną mamy tendencję rezygnacji z dożynek.

Dożynki są w wymiarze symbolicznym podziękowaniem Bogu za plony, w gminie Kruszwica co prawda dożynki się w tym roku nie odbyły, dzisiaj postanowiono jednak podziękować za plony podczas Mszy Świętej w kolegiacie. Udział w niej wziął burmistrz Dariusz Witczak , samorządowcy oraz sołtysi. W darze na ołtarz przekazano również symboliczny chleb dożynkowy.

 

 

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

    Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

    Etykiety: Grudziądz
  • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

    W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu