Jesteś tutaj: HomeKruszwicaSamorządy rezygnują z dożynek, ale o podziękowaniu Bogu za plony pamiętają

Samorządy rezygnują z dożynek, ale o podziękowaniu Bogu za plony pamiętają

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica niedziela, 23 sierpień 2020 18:21
Samorządy rezygnują z dożynek, ale o podziękowaniu Bogu za plony pamiętają Fot: Przemysław Bohonos /MojaKruszwica.pl

Na przełomie sierpnia i września w Polsce co roku eksponowana była tradycja dożynek, które organizowano niemal w każdej gminie mającej charakter wiejski lub miejsko-wiejski. W tym roku z uwagi na trudną sytuację epidemiczną mamy tendencję rezygnacji z dożynek.

Dożynki są w wymiarze symbolicznym podziękowaniem Bogu za plony, w gminie Kruszwica co prawda dożynki się w tym roku nie odbyły, dzisiaj postanowiono jednak podziękować za plony podczas Mszy Świętej w kolegiacie. Udział w niej wziął burmistrz Dariusz Witczak , samorządowcy oraz sołtysi. W darze na ołtarz przekazano również symboliczny chleb dożynkowy.

 

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

    Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

  • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

    Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu