Jesteś tutaj: HomeKruszwicaSamorządy rezygnują z dożynek, ale o podziękowaniu Bogu za plony pamiętają

Samorządy rezygnują z dożynek, ale o podziękowaniu Bogu za plony pamiętają

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica niedziela, 23 sierpień 2020 18:21
Samorządy rezygnują z dożynek, ale o podziękowaniu Bogu za plony pamiętają Fot: Przemysław Bohonos /MojaKruszwica.pl

Na przełomie sierpnia i września w Polsce co roku eksponowana była tradycja dożynek, które organizowano niemal w każdej gminie mającej charakter wiejski lub miejsko-wiejski. W tym roku z uwagi na trudną sytuację epidemiczną mamy tendencję rezygnacji z dożynek.

Dożynki są w wymiarze symbolicznym podziękowaniem Bogu za plony, w gminie Kruszwica co prawda dożynki się w tym roku nie odbyły, dzisiaj postanowiono jednak podziękować za plony podczas Mszy Świętej w kolegiacie. Udział w niej wziął burmistrz Dariusz Witczak , samorządowcy oraz sołtysi. W darze na ołtarz przekazano również symboliczny chleb dożynkowy.

 

 

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

    W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

  • Siarzewo dzieli lewicę

    W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu